Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

Gzsofirk kérdése:

Milyen lehetőségek vannak külföldi tanulmány terén, mennyire nehéz bejutni egy külföldi MSc szakra, és milyen ösztöndíj lehetőségek vannak itthon és kinn egyaránt?

Figyelt kérdés
Szívesen venném a tapasztalatokat azoktól, akik már végigjárták ezt az ösvényt, illetve bárkitől, akinek van valami információja ezzel kapcsolatban. Harmadéves BSc hallgató vagyok, erősen fontolóra vettem a külföldi MSc lehetőségét, csak az érdekelne mik az esélyeim.

2013. nov. 17. 09:00
 1/6 anonim válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy milyen szakon, illetve hogy mennyi pénze van a szülőknek, mert az ösztöndíj legtöbbször nem fedez mindent.
2013. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biológus mester a cél, illetve, ami nekem legszimpatikusabb az Kanada lenne, ott pedig olyan egyetemek, ahol foglalkoznak ökológiai jellegű kutatásokkal. Először csak azon gondolkodtam el, hogy phd az, amit megpróbálnék külföldön, ha eljutok oda, de már az MSc is megfordult a fejemben. Nyelvvizsgám euro exam van, gondlom, hogy ez nem igazán jó oda, inkább toefl kellene, ahogy olvastam. Az átlagom egy félév kivételével mindig 4,0 felett volt eddig, diplomadolgozatként pedig kutatómunkát végzek jelenleg is, amit MSc-n és még azon túl is folytatni szeretnék. Anyagi fedezetem nincs (diákhitelből, ösztöndíjból élek), a nulláról kell építkeznem, ezért érdekelne minden ösztöndíj lehetőség, illetve, hogy, ha az ember felvételt nyer egy külföldi egyetemre, ott esetleg milyen munkalehetőségek vannak. Egyáltalán ezek fényében van-e esélyem, hogy kijussak...
2013. nov. 17. 10:31
 3/6 anonim válasza:
49%
Odakint is sok a munkanélküli, még ha nem is annyi, mint itt. Tartalék nélkül nem látom értelmét ilyesminek, még a legjobb iskolában is lehet stresszelni a pénz miatt... Először tehát az anyagi oldalát rendezd le.
2013. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha először az anyagi oldalát próbálom meg rendezni soha az életbe nem jutok ki, legalábbis tanulni biztos nem. Stressz mindig mindenhol éri az embert, de ez már nem is érdekel, személyfüggő ki, hogy képes ezt áthidalni. Engem hangsúlyozom még egyszer az érdekelne, hogy milyen pályázatok, lehetőségek vannak, hogy egy ilyen kijutást megkönnyítsen az ember, a többit, megfelelő információ halmaz révén mérlegelném én, hogy mire vagyok képes és mire nem. Ezért érdekelne olyanok véleménye, akik esetleg tanultak/ jelenleg is kinn tanulnak. De az eddig kapott választ azért nagyon köszönöm!
2013. nov. 17. 12:23
 5/6 anonim válasza:
Mivel a konkrét pályázatok, lehetőségek rendkívül erősen függnek a szaktól, iskolától, tanulmányi eredményedtől, jelentkezők számától, ezért ennél konkrétabb válaszokat itt nem fogsz kapni, hacsaknem valaki pont ilyen szakmával már konkrétan keresett vagy ki is ment külföldre, pl. pont a te sulidból...
2013. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezném, léteznek-e olyan ösztöndíj pályázatok itthon és odakinn, pl. Kanadában, melyek a külföldi biológusi tanulmányokat, tevékenységet hivatottak támogatni? Ha valaki tud ilyet, kérem írjon!
2013. nov. 17. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!