Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az általános orvosi képzés...

Az általános orvosi képzés külföldön is 5 év?

Figyelt kérdés
Altatóorvos akarok lenni, de az hogy érettségi után még 6 év általános orvosi +5 év az aneszteziológián, amit soknak tartok. Más országokban is így megy? (pl: más európai országok, usa?)

2013. nov. 20. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
az orvosira járok,azt nem tudom,h más országban hogy megy,de ha valóban ezt szeretnéd,akkor nem szabad meghátrálnod a sok év miatt:)))
2013. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 F.B.I. válasza:
84%

Szia! az EU-ban 5 éves, az USA-ban pedig teljesen más rendszerben tanulnak, mint az EU-ban, oda szakvizsgával érdemes már kimenni, vagy az orvosi után/közben meg kell csinálnod angolul a különbözeti vizsgákat. Ami persze pénzbe kerül.


Amúgy hány éves vagy? Mi a véleményed alapvetően az orvoslásról? miért akarsz kimenni? Miért pont aneszt?


Ha elvégzed a 6 évet a maradék 5 év csak gyaloggalopp, arról meg nem is beszélve, hogy egész életedben tanulni kell, főleg, ha anesztes akarsz lenni ugyanis az altató rész könnyű, de az intenzív terápia részhez kösd fel a gatyád, jobban fejlődik a mai világban mint bármi más orvosi szakág (kivéve a radiológiát), tehát álomvilágban élsz, ha 11 év tanulást soknak tartasz :D


nem akartalak kiábrándítani,

ha nagyon külföldre orientálódsz én annyit tudok neked tanácsolni,hogy anyanyelvi szinten tanulj meg angolul és persze egyetem alatt felsőfokú szakfordítói végzettséget is szerezd meg, mert nincs magyar aneszteziológiai szakkönyv, amiből le tudnál itthon vagy bárhol szakvizsgázni, csak angol könyvekből fogsz tanulni anesztet bárhol a világon Üzbegisztántól Peruig!


Kitartást Drága! Kell a következő kitartó nemzedék!


Sok szerencsét!!!

2013. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!