Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Egyesült Királyságban...

Az Egyesült Királyságban vannak levelezőn elvégezhető képzések?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kimennék dolgozni, akkor lenne rá valami mód, hogy munka mellett elvégezzek kint egy alapszakot?

2013. dec. 10. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak úgy kell hozzáálni, hogy célirányos terveid vannak.

A "ha mondjuk kimennék" "egy alapszakot" nem jo hozzáállás. Még most döntsd el, hogy mit akarsz. Az egyetem kemény pénz, de lehetőség van az itthoni diákhitel kinti változatára, mely joval emberbarátibb. Plusz egyes iskolákat ha 3 év után elkezded, az állam még támogat is (tehát pénzt ad érte).

Viszont mellette meg is kell élni. Mi jelenleg havi 540 fontot fizetunk férjemmel egy szobáért, de ebben az árban minden benne van. Ismerősöm 5 kilométerrel arrébb havi 300 fontot fizetnek egy ugyan akkora szobáért, de abban nincs benne az áram, Wifi, víz, stb... Tehát reálisan, ha sporolos vagy és szerencsés, akkor egy szobáért, havi 400 fontot fizetsz. Mi kb 7 fontot költunk egy nap kajára párommal, de ebbe benne van a reggeli, tea, ebéd, vacsi, napi gyumölcsadag. De ha sporolni szeretnél, akkor napi 2-3 fontbol is meg lehet oldani szukosen az étkezést, tehát erre számoljunk 70 fontot. Ha közel van az egyetem vagy a munkahely és naponta elég egyszer oda-vissza buszozni, egyébként meg gyalog vagy kerékpárral, akkor havi szinten olyan 100 font az utazás. Ez összesen, ha még pl. ruhát is akarsz venni olcson, akkor elmegy 600 font. Jelenleg a minimálbér 6.31 font. 600 fontot 95 ora munkával meg lehet keresni.

Ha te hétfőtöl szombatig vállalsz egy részmunkaidős állást, ilyen feltételekkel, az 26(munkanap)* 4(napi munkaora)*6.31 (orabér)=656 font. Tehát szűkösen, de nappali képzésre is lehetőség van.

Kalkulálni kell és utánajárni a lehetőségeknek. Párom jelenleg napi 10 orában dolgoik, mellette végez egy uzletvezetői iskolát, hogy heti 2 napot kell bejárni.

2013. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából én jelen pillanatban itthon tanulok alapszakon. Most vagyok másodéves és utána Angliában szeretnék elhelyezkedni vele, mert régi álmom kint élni és tanulni. És ezen kívül kint szeretnék még elvégezni egy másik szakot is, amire sajnos itthon nincs lehetőségem már, és ezért kérdeztem, hogyha mondjuk teljes munkaidőben dolgoznék, akkor lenne-e lehetőség mondjuk valami levelező képzésre odakint, mert egy nappalit a munka mellé nem tudnék bevállalni.
2013. dec. 12. 03:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!