Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre szeretnék orvosira...

Külföldre szeretnék orvosira menni. Nagyon lehetetlen lenne? A skandináv országok valamelyikére gondoltam, esetleg Angliára. Milyenek ott a körülmények? Hogyan lehet boldogulni egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Angol ECL felsőfok megvan, a célirányos tanulmányi átlag úgyszintén.


Illetve, ha nem Magyarországon szeretnék orvosira járni, akkor hol érdemes? Milyen feltételei vannak, és milyen? Amerikán kívül is kell a TOEFL?



2014. jan. 13. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Norvégia és Svédország esetében érdeklődj az adott egyetemen, hogy indul-e egyáltalán angol nyelvű képzés az orvosin, mert ha nem, akkor norvég/svéd nyelvtudásra lenne szükséged a jelentkezéshez. Valamint jó sok pénzre, Norvégia a világ egyik legdrágább országa, így magasak mind az utazás, az élelmiszer és albérlet költségei is. Svédország valamivel olcsóbb. Az oktatás egyébként ingyenes, viszont az eszközöket (pl könyvek) természetesen magadnak kell finanszíroznod, aminek szintén elég húzós ára lesz a Mo-i árakhoz képest.

Én inkább angol nyelvű országokat céloznék meg a helyedben, mivel ezt a nyelvet beszéled jól.


Egyébként mi a problémád a magyarországi orvosi egyetemekkel? Bp-en és Szegeden is elég magas színvonalú az oktatás, rengeteg külföldi tanul ezeken a helyeken.

2014. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Magyar egyetemekkel a tandíj és a röghözkötés a problémám. Magyarországon nem szeretnék orvos lenni. Angliában tudom elképzelni az életem /imádom a nyelvet, a kultúrát, az országot, mindent/, így előbb-utóbb szeretnék oda kiköltözni. Dániában vannak Európa legjobb orvosi egyetemei, ezért gondolkodtam rajta. Illetve érdekelnének még természetesen az angol és finn egyetemek is.


Köszönöm a választ!

2014. jan. 13. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha Anglia az álmod, akkor szerintem ott tanulj, mivel minden országban kicsit mások a szokások, módszerek, ezért abban az országban érdemes tanulni, illetve a gyakorlatokat elvégezni, ahol végleg szeretnél letelepedni. Persze nem kell kizárni a többi országot sem, hiszen van lehetőség megpályázni rövidebb-hosszabb tanulmányi programokat (mint amilyen pl az ERASMUS is), amivel egyéb országokban is tudsz tapasztalatokat szerezni.

Én a helyedben felvenném a kapcsolatot a kiszemelt egyetemekkel, és érdeklődnék a felvételi követelményekről, kollégiumi elhelyezési lehetőségekről, árakról.

2014. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Drága -
2018. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyaro-on azért

olcsóbb

2018. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!