Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik opció tűnik a legésszer...

Melyik opció tűnik a legésszerűbbnek?! Külföldi és Magyarországi egyetemisták véleményeire volnék kíváncsi!

Figyelt kérdés

AKI VÉGIGOLVASSA ANNAK ÖRÖK HÁLÁM! :)


Nos, jövőre fogok érettségizni, de már most foglalkoztat a jövőbeli iskola kérdése. Ellátogattam az Educatio 2014 "kiállításra" is, hogy mindennel tisztában legyek. Turizmus és vendéglátás szakra szeretnék menni, egy régi álmom valósulna meg. Találtam 3 iskolát, amivel nagyon nagyon szimpatizálok, és erről szeretnék tapasztalatokat, véleményeket kérni..

1. HTMI Egyetem, magániskolaszerűség Svájcban

Amit a fickó mondott nekem, azok által nagyon jó suli. Gyönyörű helyen van, a tanárok jó arcok, és megagigaszuperszinten tanítanak (elvileg). Folyamatosan van fizetett gyakorlat több csillagos szállodákba illetve éttermekben.. és tényleg nagyon jó a lakóhely, igényes és modern, van edzőterem, szóval minden király. Csak éppen a tandíj, könyvekkel, munkaruhával meg mindennel együtt 4 milla 1 százezer évente.. ez azért húzós számomra, főleg hogy nagycsaládosok vagyunk, és vannak ilyen-olyan kisebb nagyobb anyagi problémák. (Az ár ösztöndíjas, a magyaroknak jár az ösztöndíj és így is 17500 svájci frank..). De viszont garantálják az elhelyezésemet tehát adnak munkahelyet és 2100 frankot fizetnek a gyakorlatért..(egy hónapban).


2. Shannon College Írországban

Gyönyörű helyen, ismételten egy nagyon jó suli. Ugyanúgy hotel menedzsmenttel foglalkozik, azonban itt nincs tandíj, csupán egy 2 milla 3 százezres kiadás amiben ismételten a könyvek, a munkaruha, a lakhatás minden minden benne van. És hát igen, ez is pénzben problémás..


3. Gazdasági Fősuli Budapesten, Turizmus és vendéglátás

Ezt látom a legvalószínűbbnek ha pénzkérdésről lenne szó, hiszen a jegyeim elég jók, az átlagom 4,7-4,8 között mozog.. úgyhogy ha bejutnék államira az több mint jó lenne.


Én Svájcba szeretnék menni, ha kell vért izzadva dolgozok a nyáron és amikor tudok.. gyűjtöm a pénzt.

De szerintetek?

Mennyire érdemes külföldön tanulni, és itthon? Ésszerűbb ha itthon elvégzem a sulit és utána megyek ki munkálkodni? Esetleg más országban van valami szupi lehetőség? Vagy egyáltalán nem érdemes kimenni?

Mit tanácsoltok?



2014. jan. 20. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes kint tanulni, főleg akkor, ha utána külföldön is szeretnél dolgozni.

Hiba mondják, hogy a magyar oktatás ilyen meg olyan szupi, vszínűleg ha Svájcban később munkát keresel, akkor jobban fog tetszeni nekik, ha ott végeztél.


De a másik dolog, hogy azért adósságba verni a családot emiatt nem biztos, hogy ésszerű.

Erre gondolom fel kellene vennetek vagy 10 millió hitelt, vagy akár még többet.

Miért nem a szüleiddel beszéled át a helyzetet? Hiszen az tuti, hogy nem te fogod fizetni, hanem ők. Hiába dolgozol nyáron, azért 4 milliót nem fogsz összeszedni, és még az is csak egy évre lenne elég.

Sőt, ebben még csak a suli van benne, a megélhetés (kaja, utazás) nem.

A szüleiddel kell beszélni, hogy mennyit tudnak rászánni a tanításodra úgy, hogy ne rokkanjon bele az egész család.

2014. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos, ha egyáltalán szóba jöhet egy évente két évi átlag magyar fizetést felemésztő egyetem, akkor szerintem mindenképp érdemes külföldön tanulni. Főleg egy ilyen szakmát.
2014. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dubi ***** válasza:

Kicsit utánanéztem a fősuliknak. A világranglistára nem rakták fel egyiket sem, valószínűleg a azért, mert nem egyetemek (bár pl a BME sem volt rajta, míg az ELTE, Szeged igen).


Az, hogy egy egyetem mely másik egyetemekkel ápol szoros kapcsolatot, rengeteget elárul. A svájci fősuli az Edinburghi Napier fősulival tart fent csereprogramot. A Napier Skócia leggyengébb oktatási intézménye (a sok közül, tehát nem utolsó az 5-ből vagy hasonlók). Járt is oda ismerősöm, 2 hónap után hazajött. Ergó a svájci fősuli valószínűleg nem nagy szám, csak jól reklámozzák magukat a honlapjukon. Véleményeket nem találtam róla, pedig egy elismertebb egyetemekről/fősulikról legalább 1-2 fórumon említést tesznek és a Google kidobja a találatokat.


Az ír fősuli (nem egyetem!) dettó, de róla még kevesebb oldal jött ki.


A BGF-ről én úgy látom a magyarok töltögették a reklámanyagaot, vicces a rangsorolási szekció :D 4 felvi-hu-s besorolás, mint ha az érdekelné a külföldieket...


[link]


De tegyük félre a saját hülyeségünket és túlbuzgóságunkat! BSC-től doktoriig állítólag mindent meg lehet szerezni. Rangsorban (már ha létezik ezekről) szerintem akár még a svájci vagy ír egyetemek felett is állhat. Kérdés, akarsz e írországban vagy svájcban dolgozni. Nyilván jobb esélyeid vannak az adott országok diplomájával, mint a magyarral. De nem lehetetlen, csupán nehezebb kijutni magyar diplomával. Ha elhelyezkedsz managerként egy nagyobb cégnél (lásd Mariott vagy Meridien), onnan a megfelelő kapcsolatok kiépítésével bárhová kijuthatsz. Kérdés az is, mekkora esélyed lesz egyáltalán munkát találni a szakmádban MO-n, amikor a turizmus és vendéglátás haldoklik. Nyilván svájcban nem ez a helyzet.


Ezek alapján én kizárnám az ír egyetemet. A svájci ugyan biztos vagyok benne, hogy nem egy jó egyetem, de az elvégzése után nagyobb esélyed lenne külföldön munkát találni, illetve megtanulnál egy nyelvet. A költségeket csak akkor éri meg, ha biztosan találsz munkát/ösztöndíjat és abból el tudod látni magad. Ha pedig nincs pénz, akkor BGF.

2014. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dubi ***** válasza:
Bocs h a végén kevertem a fősuli és az egyetem szavakat, mindannyian fősulik.
2014. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17500 frank evente, de 2100 frankot adnak havonta.

No, abbol vedd le hogy szallasra elmegy ezer frank korul (valahol lakni kell es az nem olcso foleg Svajcban), meg ott a TB nem olyan mint nalunk, Lamal-t kell fizetned (hacsak nincs valami kitetele hogy osztondijasokkal mashogy van), de abbol a 2100 frankbol jo esetben 500-at ha felre tudsz tenni szerintem. Persze nem tudom melyik varosban laknal, erdemes a lakasaraknak utananezni.


Amugy meg az a velemenyem hogy ha van valami amire nem hulyeseg hitelt felvenni, akkor ez az. Ha magadba fekteted, kepzed magad, es meg ha most nehez is lesz foleg elso evben, akkor is a jovodet alapozod meg vele.


Utana a suli mellett dolgozhatsz is valamit, abbol is osszejon valamennyi.


Szoval en azt mondom hogy meg vert izzadva is, ha mod van ra, vagj bele.

2014. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!