Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi állatorvosi egyetem...

Bécsi állatorvosi egyetem vélemények?

Figyelt kérdés
Ha valaki oda jár(t) azt kérem, hogy írjon véleményt, hogy mennyire nehéz, hány féléves egyetem, és hogy mennyit kell fizetni félévente, van-e lehetőség ingyenességre, ha pl. jól sikerül az érettségi? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 2. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha oda szeretnél menni továbbtanulni, akkor beszélned kell legalább annyira a nyelvet, hogy az egyetem saját honlapján tájékozódj. Ezt felfoghatod egy próbának is, mert ha nem sok mindent értesz meg belőle, akkor még tanulnod kellene a németet, mielőtt fejest ugranál a mélyvízbe.
2014. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az EU polgáraként bárhol jogosult vagy az oktatásra, persze ha a felvételin megfelelsz.

A megélhetés a nehéz kérdés, havi 1000 € körül már kapsz egy lukat, + a rezsi + még egyszer ennyi, ha enni is szoktál. Lehet gondolkozni a munkavállaláson, de akkor a tanulás nem fog menni.

2014. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg drága a megélhetés, de azért kedves előző ne túlozzunk... 250-300 euró/hó körül van egy kollégiumi szoba, másokkal közös lakásban lakva már lehet 300-350-ért, saját "lyuk" már van kb. 500-ért. 1000 euróért már elég szép kis lakást lehet bérelni, de arra meg semmi szüksége egy diáknak.
2014. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még van időm megtanulni a nyelvet, még csak kilencedikes vagyok...Köszönöm a válaszokat
2014. febr. 16. 19:57
 5/6 Amane15 válasza:

Hali!

Hát igen mégcsak nem is a tandíj a gatyaszorító, hanem a megélhetés. Megjegyzem ha WG-t bérelsz és nem kell Hilton, akkor 150 ért is kapni csak akkor elkell viselni a(z) 3-5 főre eső egy-egy fürdőt, klotyit, konyhát.

itt a VetMedUni címe. www.vetmeduni.cu.at

Tényleg jó szűrő az oldaluk mert mire elolvasod is épp elég vagy ha jobban megy a német akkor csak átszaladni és kikeresni az adott szakirányt és így már valószínű nem kell többet olvasnod 4-5 oldalnál.

Én már jó ideje erre a Campusra készülök most vagyok 11.es. Amúgy marha jó a felvételijük vagyis inkább a rendszer miszerint osztályoznak.

2014. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ide járok, de nem állatorvos szakra. Szóval, az érettségid jegyei nem számítanak, az a lényeg, hogy meglegyen az érettségid (lehet akár csupa kettes is), és megfelelj a felvételi vizsgán. A jelentkezéshez önéletrajzot és motivációs levelet is kell írni. A felvételi után ha jól sikerült automatikusan felvesznek, ha nem annyira jó, de nem is olyan rossz, akkor behívnak interjúra és ha tetszel nekik felvesznek. A jelentkezés általában március elejéig tart, és online kell jelentkezni.

[link] Az állatovosi szak 12 félév, mint ahogy azt itt is írják. Ha minden igaz, 12 félév + 2 félév ingyenes, de ha annyi idő alatt nem tudod befejezni akkor már fizetned kell.

2015. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!