Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyáron költözünk londonba és...

Nyáron költözünk londonba és én 17 vagyok elvégzem a 11. -et és ugye nincs még éretségim akkor átvesznek ott suliba és hova mert náluk van az a GCSE amit 16 évesen kell megcsinálni és akk én hova megyek van valaki aki ilyen helyzetbe van?

Figyelt kérdés
Segítsetek költözünk suli ügy!!

2014. ápr. 9. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam, hogy a lehető legrosszabbkor jönnél ki. Itt a secondary school ban, ahol a gcse vizsgát teszik, 16 éves korig járnak. Téged ide már nem fogna felvenni. A college, ami ezután van, oda meg még nem fognak, mert ahhoz gcse kell, vagy pedig beszámítják a magyar érettségit, de neked ez sem lesz. Ahhoz, hogy le tudd tenni a gcse-t, jól kell beszélni angolul, ami gondolom annyira biztosan nem megy. Én kérnék a helyedben Magyarországon magántanulói státuszt, így haza tudnál menni letenni az érettségit, menet közben meg itt tudnál angolt tanulni.
2014. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magántanulói státuszt kérvényezzél, mivel így két pad között vagy se előre, se hátra nem tudsz menni.


Azzal letudsz érettségizni itthon, és majd ott felvételizel.

Közben majd tanulhatod az angolt, és készülhetsz az ottani felvételire.


Nekem több barátom is így csinálta, bár ők az itteni érettségi megszerzése után még egy évet üresjáratban angoloztak kint, mivel nem érezték elegendőnek az angol tudásukat, ami mint utóbb kiderült nem volt alaptalan, mivel bár nem volt megkülönböztetés, de néhol az anyag igen érthetetlenbe megy át, szóval kell a stabil nyelv.

2014. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát elég jól tudok angolul most akartm nyelvvizsgázni de akkor semmikép nem vesznek fel ha leteszem akkor se ti kint éltek?:). köszi a válaszokat
2014. ápr. 11. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Igen, kinn élek. A gcse vizsgával kapcsolatban nem az a baj, hogy nincs angol nyelvvizsgád, de tudnál vizsgát tenni az itteni tantárgyakból??? Arra pedig nincs lehetőség, hogy alsóbb osztályba kerülj, míg pótolod a dolgokat, mert itt mindenkit pontosan az életkora szerinti osztályba tesznek. College--ba csak akkor mehetsz, ha megvan a gcse-d vagy a magyar érettségi is jó helyette. Ezért írtam, hogy az utolsó éved tedd le otthon magántanulóként, érettségizz le, azután már itt is tudsz továbbtanulni.
2014. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!