Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimenjek Amerikába tanulni,...

Kimenjek Amerikába tanulni, vagy ne?

Figyelt kérdés
Milyen kint a hetedik? Megéri kimenni, vagy majd csak nyolcadik után?
2014. máj. 2. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a családodnak pár milliója akkor menj.
2014. máj. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Repülőjegyet állnák, de rokonhoz mennék. Szóval ők itt maradnának, aztán jönnének, de ez egy másik dolog, most csak az iskolára, oktatásra vagyok kíváncsi.
2014. máj. 2. 00:31
 3/11 anonim válasza:
53%
Menj! Ez az ország pár éven belül csődbe menj, úgyhogy próbáld meg megalapozni kint az életed!
2014. máj. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
53%
*csődbe megy
2014. máj. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatszerzésnek mindenképpen megéri, bár lehet, kicsi vagy még hozzá hetedikesként. Én gimi közepe felé mennék ki a helyedben, vagy nyolcadik után, miután felvettek gimibe. Nem kezdeném el a kilencediket, halasztanék egy évet.

Magyarország nem áll rosszabbul, mint rengeteg másik, ne ez legyen a szempont...

2014. máj. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Én mennék a helyedben.

Nem tudom mennyire tudsz angolul, de a középiskolát majd szerintem könnyebb lenne úgy elkezdeni, hogy 2 éve már ott élsz, és jól beszélsz angolul. 8. végéig pedig szerintem nincs sok értelme maradni, hacsak nem a családod miatt. Ráadásul fennáll a veszélye az ellustulásnak, mivel te kimaradsz majd a magyar felvételizésből, a 8. osztály nagy része már inkább arról szól.

És minél fiatalabb vagy, annál könnyebb váltani. Itt az igazi kérdés inkább a családod.

2014. máj. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha lehetőséged van rá akkor menj mindenképp!
2014. máj. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig maradnál ott, kérdező? Mert nem mindegy.
2014. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy ez nem úgy megy, hogy kint él a rokon és csak kimegyek 13 évesen tanulni.. Ehhez is engedélyek kellenek, és kétlem, hogy olyan könnyen kijutsz. Kérdező, te álmodj nyugodtan. Biztos vagyok benne, hogy az érettségit is Magyarországon teszed le.

Ha igaz lenne a kérdés, akkor már rég tudnád milyen engedélyekre van szükséged.

2014. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha jól értem a második kommentedből kedves kérdező, akkor előbb-utóbb az egész család ki akar cuccolni Amerikába, csak te lennél az első, aki kimegy. Én így látatlanban kicsit fiatalnak tartalak ahhoz, h a családod nélkül nekivágj a nagyvilágnak, rokonok ide vagy oda. Az már más kérdés, h nem vagyunk egyformák, ha te egy különösen talpraesett, bátor emberke vagy, aki meg tud lenni a szűkebb családi kör nélkül is, akkor hajrá, természetesen ez egy remek lehetőség. Azt, h a személyiséged megfelel-e a fentebb leírtaknak, neked, és elsősorban a családodnak kell tudnia. Én ennyi idősen ebbe tönkre mentem volna, de mint már mondtam, nem vagyunk egyformák.


Utolsó, a kérdező nem arra volt kíváncsi, h milyen engedélyekre van szükség a külföldi tanuláshoz, hanem arra, h egyáltalán nekivágjon-e. Az engedélyekről amúgy sem neki kell tudnia, az teljes mértékben a szülők feladata azzal foglalkozni.

2014. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!