Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 5 év olasz nyelvtanulás után...

5 év olasz nyelvtanulás után érdemes és mehetek olasz egyetemre továbbtanulni?

Figyelt kérdés
5 évig a Gimnáziumban tanulom az olasz nyelvet és most az utolsó évemben húztam bele úgy igazán. Heti 9 órában,intenziven,külön tanár meg minden,olasz filmek,olasz zenehallgatás,szeptemberben próbálkozom a nyelvvizsgával és majd az emelt szintű érettségivel is. Ezek után gondolkozom hogy Olaszországban szeretnék továbbtanulni. Az olasz tanárom azt mondta hogy jövőre szivesen fog engedni olasz egyetemre mert akkor leszek már olyan szinten. Ma viszont mást mondott...Azt mondta hogy nagyon nehéz egy külföldi (olasz) egyetemen végezni,éjjel nappal tanulni kell hiszen sokkal nehezebb dolgunk van egy született olasszal szemben. Most akkor mi? Menjek vagy nem érdemes?

2014. máj. 7. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az itt születettekkel, vagy itteni iskolában végzettekkel szemben természetesen hátrányban leszel.


Szerintem - de ezt már máshol is leírtam - nem érdemes olasz egyetemre jelentkezni. Egyrészt maga a diploma nem ér olyan sokat, mert az oktatás színvonala elmarad az északi országok oktatási színvonalától.

A másik: nagyon drága (persze lehet, hogy te milliárdos szülők gyereke vagy), és nemcsak az iskola, hanem az itteni élet is.

A harmadik: szerintem jelentkezz egy magyar egyetemre, tanulj rendesen és szerezz egy Erasmus ösztöndíjat, amivel kijöhetsz valami normálisabb olasz egyetemre egy kis időre . De mindenképpen tanulj más nyelvet is, és szerezz egy másik ösztöndíjat is egy másik - lehetőleg északi - ország egyetemére. Így láthatod a különbségeket. Mind mentalitásban, mind az oktatás színvonalában.


Jó gondolkodást!

2014. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz tanulni? Én a Torino-i egyetemre jártam (Università degli studi di Torino), de egyáltalán nem volt olyan nehéz, tanulni ugyan úgy kell, mint bárhol máshol, de éjt nappalá téve, ez butaság. Nekem annyiból volt könnyű hogy a magyar mellet román az anyanyelvem, amiből adódik hogy nem okoznak gondot az "újlatin" nyelvek , így aztán elég volt pár hét hogy átálljak az olaszra, egy szük év alatt pedig eltünt az akcentus is. Szerintem menj, próbáld meg, abban a környezetben hamar belerázódsz, max egy félév vagy még annyi se.
2014. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!