Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tanulás/magyar TB,...

Külföldi tanulás/magyar TB, ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

azzal számolok,hogy felvettek egy külföldi egyetemre,ahonnan már kaptam is egy tájékoztatót,hogy pl. érvényes egészségügyi biztosításom kell,hogy legyen ott( vagy valamely EU államban)


ha Magyarországon fizetem a TB-t magam után,akkor azt úgy veszik itthon,hogy itthon is tartózkodom?

azt nem kell majd bejelenteni,hogy 'lelépek'?


2014. máj. 26. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
EU-s egészségkártyát kell kiváltani és akkor elfogadják a magyarországi biztosítást az EU-ban. Enélkül fizetni kell az ellátásért még sürgős esetben is.
2014. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát,a kártya megvan,csak azt nem tudom,be kell e jelenteni,hogy tartósan nem leszek itthon

+nem is igen tervezek hazaköltözni,ha egyszer összejön

2014. máj. 26. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

én németországban tanulok egyetemen, nekem elfogadták itt, hogy magyar biztosításom van, otthon pedig nem kellett semmit sem bejelentenem (csak fizetni a havi hatezervalamennyit és kész). magyarországon is és külföldön is lehet lakcímed, szóval nem kell felégetni magad után mindent, ha kijössz (pl nekem magyar bankszámlám is van, de ha nem lenne lakcímem, bankszámlám se lehetne).


viszont ha kinti biztosításod lesz (pl elkezdesz kint dolgozni), akkor le kell mondanod a magyart, mert két EU-tagállamban nem lehetsz biztosított.


viszont tudd, hogy az eu-s kártya nem sok mindenre jó: nem hagynak megdögleni az út szélén, de pl ha én német orvoshoz megyek, előre kifizettetik velem a kezelésemet és azt mondják, h igényeljem vissza a magyar biztosítótól...

2014. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!