Erasmusosok, megérte?

Figyelt kérdés
Véleményekre lennék kíváncsi. Nekem sajnos nagyon rosszul megy az idegen nyelv, az nyelvsuli meg drága. Ez esetleg egy jó megoldás lehet, ezért szeretnék véleményeket hallani. Ki, hova ment? Milyen a támogatás? Megérte-e?
2014. júl. 24. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyire megy rosszul a nyelv? Tudsz azért beszélgetni másokkal? Ha nem vagy társalgási szinten sem, akkor szerintem ne menj, mert nem fogod túl jól érezni magad - körülötted valószínűleg a többség folyékonyan fog beszélni angolul, ez nem nyelvtanfolyam.

Ha viszont elértél egy olyan szintet, hogy megérted a többieket, és te is tudsz beszélgetni, akkor vágj bele. Rengeteget lehet fejlődni.

2014. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Távol vagyok a társalgástól úgy hiszem. Csak a tanárok is ezt mondják, hogy megéri a nyelv miatt kimenni. Köszönöm a válaszodat!
2014. júl. 25. 06:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen megéri. Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak és ne légy gyáva. Én újra egyetemre járok, első alkalommal Angliában voltam, most pedig Belgiumba fogok menni és összeteszem a két kezem, hogy megadatik az életemben mègegyszer Erasmusra menni. A nyelvet a legjobban kényszer alatt, az adott országban lehet elsajátítani, nem beszélve a személyes fejlődésről, amin keresztül megy az ember. Úgyhogy hajrá, csapasd, nyomasd, mert később talán már nem adatik meg a lehetőség.
2015. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy mentem, hogy előtte 4 évig nem láttam németkönyvet, és nem volt nyelvvizsgám, gyönyörűen visszajött minden tudásom 1 hónap alatt, szóval hajrá :)
2015. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!