Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelentkezett már valaki...

Jelentkezett már valaki ösztöndíj program keretében külföldi mesterszakra, műszaki területre? Mik voltak a feltételek?

Figyelt kérdés
A feltételekre úgy általában vagyok kíváncsi, szóval pl: kritérium feltételek, plusz egyéb dolgok, amikért mondjuk plusz pont jár. Nézegetem ösztöndíjakat az egyetememen, akad ott jó pár olyan, amiknél nyelvi és egy bizonyos tanulmányi eredmény a feltétel. Ha valakinek volt már hasonlóhoz szerencséje, meg tudná írni, hogy milyen eredményekkel és ezáltal milyen esélyekkel indult és melyik külföldi egyetem mesterszakára?

2014. aug. 3. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan nehéz beleírni a választott országot? Vagy azt várod, hogy komplett listát kapsz a világ összes egyeteméről??
2014. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a világ összes egyeteme érdekelne, akkor azt írtam volna, de ha az összes kellene kár volna kiírni a kérdést. Akik csináltak már ilyet, annak vagyok kíváncsi a tapasztalataira, országot nem írtam mert bármelyik országbeli mesterképzés érdekel, ezért írtam, hogy általánosságban (például, hogy mi az ami szinte mindenhol követelmény a jó tanulmányi eredmény és a nyelvi kritériumok mellett, gondolok itt mondjuk ajánló levélre). Ami leginkább érdekel az az USA, Kanada, Németország, Ausztria, egyetemek közül pedig a Georgia Institute of Technology.
2014. aug. 4. 11:24
 3/4 szabina555 ***** válasza:
ha már erre áldozol pénzt, sztem ne a Georgai egyetemet válaszd (életemben nem hallottam még róla, persze ettől lehet jó), hanem az MIT-t (ahova persze sokkal nehezebb bekerülni), vagy a California Institute of Technology.
2014. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bekerülési feltételekről milyen tapasztalataid vannak? Nyelvi és tanulmányi eredményeken kívül van-e esetleg más is, ami szükséges vagy amiért plusz pont jár?
2014. aug. 13. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!