Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mérnöki (automatizálás,...

Mérnöki (automatizálás, robotika) irányú MSc tanulmányokhoz mennyire ajánljátok a német (esetleg holland) egyetemeket?

Figyelt kérdés

Konkrétan amiket kinéztem: Technische Universität München, Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen, Karlsruher Institut für Technologie, Technische Universität Berlin, és Dalft University of Technology (ez utóbbi holland).


Tandíjakkal mi a helyzet ezeknél az egyetemeknél? Olvastam, hogy Németországban szinte mindenhol eltörölték már a tandíjakat az állami egyetemekben (legalábbis a német nyelvű képzéseken), de közben meg hallottam olyat is, hogy ha csak MSc-re megy ki az ember, úgy hogy előtte nem csinálta ott az alapképzést, akkor nagyon kemény pénzek vannak. Mi hát az igazság?


Egyébként pedig, ha ezen kívül tudtok még valamit, barát, ismerős vagy saját példa alapján, ezekről az egyetemekről vagy csak általánosan a németországi egyetemekről, ott tanulásról stb., azt is szívesen olvasom!


Köszönöm!



2014. aug. 11. 21:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!