Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dániába továbbtanulni? Aki...

Dániába továbbtanulni? Aki kint tanul az válaszolna pár kérdésre? SOS

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a képzés ingyenes és angol nyelven is folyik (angolból csak középszintü nyelvizsgám van, de hajtok rá hogy megszerezzek egy IELTS-et)

Viszont hallottam, hogy a megéléshez sokkal több pénz kell, mint itthon de valaki azt mondta, hogy nagyon könnyen diákmunkához lehet jutni (diákok 95%-a dolgozik, azok is akik nem beszélik a dánt) és lazán fent tudják magukat tartani. Ez így igaz?

A másik, a jegyeim. Ez az utolsó éven, nyílván próbálok jól tanulni és az érettségimmel se lesz probléma, viszont az előző évvégi jegyeim botrányosak. Ez befolyásolja őket abban, hogy felvegyenek?



2014. szept. 15. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, másodkézből tudok infókkal szolgálni, egy ismerősöm tanul kint. Van munkája, igaz elég alja (egy vágóhídon kell fellocsolnia a padlót stb), viszont jobban keres vele mint itthon a szülei. Már másfél millió forintot félre tudott tenni a fizetéséből úgy, hogy a lakását is ő fizeti (társbérletben van).
2014. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú köszi az infót!:)
2014. szept. 16. 21:11
 3/4 anonim válasza:
Szia! en is most nezegetek dán egyetemeket, jovore tervezek kimenni :) 100%os infokkal nem tudok szolgalni, de a sulinkban nemreg tartottak egy eloadast rola, az alapjan fogok válaszolni :D szoval: ELVILEG néhány egyetem kivetelevel minden magyar nyelvvizsgat elfogadnak, nem kell a nemzetkozikkel bajlódni es a kovetelmenyben a B2es szerepel. Valamint ha a 3-4es átlag megvan, az már jót jelent. ELVILEG ok igazából a motivációt nezik, valószínűleg azt hogy felvettek-e már az erettsegid megirasa elott megtudod, nem is erdekli oket hogy hanyas, csak hogy azert meglegyen es ne 2esre. de bovebb infot a www.daniaitovabbtanulas.dk-n találsz, írj nekik e-mailt ha kérdésed van, nagyon segítőkészek :)
2014. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, kicseszettül megéri idejönni, a munka miatt is főként, de én már 3 hónapja keresek, és még mindig nem találtam, viszont ha találsz, akkor nagyon jól el vagy vele, a román szobatársam vett is már egy PS4-et meg egy LCD tévét, többet keres mint otthon a szülei együttvéve, heti 3 nap munkával..igaz szar a munka, de ennyi pénzért elég sok szart elvállalna az ember otthon, itt meg ez kb a normál
2014. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!