Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban több a lehetősé...

Olaszországban több a lehetőség mint itthon?

Figyelt kérdés
Kimennék továbbtanulni Olaszországba mert úgy gondolom hogy ha kint végeznék egyetemet akkor több esélyem lenne utánna elhelyezkedni. Vagy tévedés?
2014. szept. 27. 19:37
 1/6 anonim válasza:
100%

Sajnos tėvedės ėn magyar vagyok fėrjem olasz,es nagy resze (en is)elhagytuk olasz.o. ugyanis ugyanaz vilàg van mint Magyar.o.on:(

Csaladban tanult emberek vannak pl ügyvėd,tolmàcs ( 9 nyelven beszėl perfektül) vagy csak nėzünk egy eguszerü szakmàtm szakåcs vagy baby sister.. egyiksem tudott olaszban dolgozni a tanult szakmakban vėgül mindannyian Svàjcban kötöttünk ki,itt ige szakmàjukban dolgoznak. Ha van lehetoseged kulfoldon dolgozni en Londont vàlasztanam a mostani fiatal csaladtagok.. vagy Svajcban maradnak vagy Londonba mennek tanulni!

2014. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen Olaszország!

Én is itt élek, és elképedéssel látom, hogy az olasz oktatás - és iskolarendszer - NAGYON rossz.

Viszont itt tanulni és élni nagyon drága, többnyire csak gazdag németek, angolok, amerikaiak engedhetik meg maguknak, hogy az egyetemi éveiket itt töltsék.


Ha ennek ellenére szeretnél olasz tapasztalatokat szerezni, akkor ajánlom, hogy jelentkezz egy otthoni egyetemre és ERASMUS ösztöndíjjal menj egy-két országba, láss világot.

2014. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erasmussal nem szeretnék éveket pazarolni amikor kint is tanulhatok és azért kaphatok diplomát is. Rendesen vizsgázom stb.
2014. okt. 2. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ok.

Ha Erasmussal nem, akkor lássuk az olasz tényeket, mert épp tegnap olvastam egy szép összefoglalót valamelyik olasz napilapban a friss diplomával kikerülő olasz fiatalokról:

gazdasági diplomával: utcaseprő - nem viccelek

építész diplomával: kőműves

orvosi diplomával: segéd ápoló, de ahhoz el kell végezni még egy 1500 eurós tanfolyamot (szerintem röhej!)

bölcsész diplomával: múzeumi teremőr (és akkor már nagyon boldog lehet valaki, mert ez nem nehéz fizikai munka...)

pszichológia szakkal: call centeres


Hidd el nekem, itt NINCS se munka, se lehetőség, se jövő.

Az olaszok nagy része elvándorol, ha tud egy nyomorult nyelvet, vagy van egy jó szakmája.

Azoknak van lehetősége, akiknek egy-egy állami helyen (rendőrség, tűzoltóság, mindenféle irodák, stb.) sikerül valamelyik szülőjétől megörökölnie egy helyet.

Ha utána olvasol, látni fogod, hogy igaz...

A munkaszerződések leginkább határozott időre szólnak, és ezek után semmi (fizetett szabadság, táppénz, munkanélküli járadék) nem jár. Néha nem fizetnek rendesen, vagy egyáltalán nem fizetnek.


Az egyetem elég drága(50-150 ezer euró cakkom pakk eljutni a diplomáig, az éves egyetemi adó 1000-1500 euró között van, és még kellenek a tankönyvek, a felszerelés, aztán enned, laknod kell), és csak északi egyetemekre szabad jelentkezni, mert ugyan délen sokkal könnyebb a diploma megszerzése, de kb. annyit is ér.


Az egyetemi képzés - köszönhetően az alap állami iskolák mérhetetlenül alacsony szintjének - elég gyatra, egy olasz diplomával nem nagyon tudsz külföldre menni,m míg egy magyarral (némettel, angollal, dánnal) sokkal inkább... Ez szerinte elgondolkodtató.


Azt írod, nem akarsz az Erasmussal éveket "elpazarolni". Tudod, lehet, hogy egy olasz diplomával az egész életedet elpazarolod.

De tudom, most azt gondolod, hogy csak nem akarok segíteni, vagy direkt rossz színben festem le a helyzetet.


Ha most lennék egyetem előtt (különben két egyetemi diplomám van és 4 nyelven beszélek), biztos, hogy kihasználnám az Erasmus adta lehetőségeket, és sok helyen tanulnék, tapasztalnék, látnék. Aztán döntenék, hogy hol akarok élni.

Tudom, hogy Olaszországgal kapcsolatban leginkább a romantikus érzelmek dominálnak. Ez tényleg egy remek ország, amikor nyaralni jössz, vagy ha valamilyen módon van elég pénzed, hogy ne kelljen a mindennapok nyomorával küzdeni.


Amit javasolni tudok: olvass minél többet az országról, főleg a jelenlegi munkapiaci, politikai helyzetről, lehetőleg olaszul.


Csatlakozz Oo-ban élő facebook-os csoportokhoz. Ott is sok hasznos infót lehet szerezni.


Aztán itt van egy blog, amit egy Firenzében élő magyar lány ír:

[link]

Itt a sok szép dolog mellet találsz praktikus tanácsokat is, olvashatsz mások tapasztalatáról.


Hát ennyi.


Sok szerencsét! :-)

2014. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és még valami:

az Erasmus egy ösztöndíj. Magyar - vagy európai egyetemek hallgatói nyerhetik el, és ezzel 1-1 félévet tölthetnek vendég hallgatóként más országok - általában jegyzett - egyetemein. Szóval nem időpocsékolás, hanem tapasztalat szerzés. És vizsgázni itt is kell... :-)

Az egyetem végén pedig diplomát kapsz. Erasmussal is :-).

2014. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat! Angol diplomára hajtok! :) Igazából sokan kérdezik hogy miért is megyek Olaszországba ha angol nyelven fogok tanulni... tetszik az olasz élet, a kultúra és a nyelv is.. középszinten beszélek olaszul de ha ott kint élek akkor gondolom fejlődik és pontosan azért szeretnék angol nyelven tanulni,angol diplomát kapni ha véletlenül nem sikerül elhelyezkedni akkor utazom tovább és igen az angol diplomával így több lesz a lehetőség:) Amúgy teljesen megértem amiket írtal,sokan mondták is de ha egyszer vannak az embernek álmai az ellen nem lehet tenni.. :) ha nem sikerült akkor megyek tovább
2014. okt. 9. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!