Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudnék ösztöndíjakat...

Hol tudnék ösztöndíjakat találni külföldre?!

Figyelt kérdés
Zongorázom, Egy zeneművészeti SZKI.ban tanulok és a tanárom azt mondta hogy mivel ennyire ügyes vagyok meg kéne pályázni egy ilyen ösztöndíjat.De nem tudom hogy hol találhatnék? mert a google nekem valahogy sosem azt adja ki amit én szeretnék. Külföldre szeretnék kijutni valahogy... Segítsetek!!!
2014. okt. 11. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
tudsz angolul?
2014. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze.
2014. okt. 11. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

tudtommal két megoldás van: felveteted magad egy magyar felsőoktatási intézménybe, és onnan pályázol rövidebb időtartamra (fél év, stb).

pályázatfigyelő (stb.) honlap. államközi ösztöndíjak.

de ehhez eleve magyar egyetemi/főiskolai hallgatónak kell lenni.


másik: rögtön külföldi intézménybe pályázol. ha oda felvesznek, vannak olyan országok, ahol pályázhatsz mellé pénzre. pl. láttam valamikor, hogy svájcban lehet pályázni svájci intézményben tanuló embereknek pénzre.

de ehhez előbb fel kell magad vetetni. és utána a nagy versenyben megnyerni még a pénzt is.


olyanról nem tudok konkrétumot, hogy van, ahol felveszik a tanulót és rögtön fizetnek mindent, a megélhetést is.

de nem kizárt persze. ezt az intézmények oldalán kell megnézni.


én elmondom, hogy tanultam: Magyarországon elvégeztem egy BA-t, előtte/utána/közben gyűjtöttem pénzt, kb. 1,8 millió forintot indulásnak.

és felvettek egy belga mesterképzésre, belgiumban nem olyan drága a tanulás, kb. egy tanévig tudtam élni a gyűjtött pénzemből, addig megszereztem a papírokat, a nyelvet nagyjából megtanultam, és a második évet már a kinti munkámból tudtam finanszírozni.

mindenesetre nagyon alacsony életszínvonalon, végig nagyon spórolva.


persze én nem nagyon néztem utána pályázatoknak, elképzelhető, hogy valamilyen pénzt el tudtam volna nyerni a magyar államtól, legalább pár hónapra. többre nem nagyon.


belga pénzeket viszont külföldieknek nehezen adnak, azt is inkább afrikaiaknak, stb.


más országban más a helyzet.

scholarships international students és országnév. egyenként kell bogarászni.


a kettő pedig az, hogy az, hogy van egy kinti diplomád, még nem garancia semmire. onnantól jön még mindig az igazi verseny, hiszen rengeteg embernek van művészeti diplomája. tehát az állandó pályázás, nyomulás az embernek teljesen a rutin feladatai közé kell, hogy tartozzon.

2014. okt. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre mész azok szoktak indítani külföldre ERASMUS ösztöndíj programot. Elég jó helyeken szoktak lenni
2014. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
[link] ezt csekkold, keteves osztondijak, nemzetkozi erettsegivel, emelt szinten tanulhatsz zenet, a vilagon nagyon sok helyen van iskolaja a szervezetnek, pl Szingapur, Wales, Hollandia, Nemetorszag, Ormenyorszag, Olaszorszag, Norvegia, stb
2014. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!