Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldiként van értelme...

Külföldiként van értelme nekem kinn németországban jogot tanulnom? Lehetek sikeres, találhatnék olyan munkát?

Figyelt kérdés
Elsősorban ügyvédre gondoltam, de más joggal kapcsolatos munkakör is szóba jöhetne.

2014. nov. 20. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
csak rajtad mulik, de nyilvan hatranyban leszel a benszeulottekhez kepest.
2014. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azzal tisztában vagyok, csak nem akarok x évet arra pazarolni, hogy diplomás munkanélküli legyek, csak éppen Németországban. A jog nagyon közel áll hozzám, szeretnék embereken segíteni, vagy éppen helyzeteket megoldani, nagyapám (nyugodjék békében) végrehajtó volt Magyarországon, és kiskoromtól fogva nagyon hasonlítottam rá mindenki szerint. Úgy néz ki, ebben is hasonlítunk, mert mostanra jöttem rá, milyen munkát szeretnék végezni :)


Amúgy Németország keleti résézről lenne szó.

2014. nov. 20. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Németország keleti részét jó ötletnek tartom, viszonylag olcsó, diákként ki lehet jönni a pénzből.


Hogy érdemes-e jogot tanulnod, sok mindentől függ. Mennyire tudsz jól németül? Mennyire vagy mazochista? Németországban szeretnéd leélni az egész életed? Sajnos minden nyelvtudási szint, ami anyanyelvi szint alatt van, nagy nehézségeket fog okozni az egyetemen. Tőled függ, hogy mennyire tudsz megbirkózni a szörnyűséges német jogi szövegekkel és az esszékkel, amiket írnod kell.


Az hogy mennyire lehetsz sikeres, attól is függ, milyen eredménnyel végzed el az egyetemet. Egy jogot végzett német ismerősöm mondta nekem, hogy aki nem a felső 50%-ban van, lemondhat mindenféle államigazgatási pozícióról, marad az ügyvédkedés, amiben vagy alkalmazottként dolgozik nem túl jól megfizetve, vagy saját vállalkozásban próbál megélni a konkurencia mellett. Ő már 30 felett van és épp átképzi magát mérnökké.


Nem szeretném elvenni a kedved, de itt sem egy életbiztosítás jogot tanulni, hiába gazdagabb ország. Ha ez minden álmod, akkor hajrá, nem hiszem, hogy a külföldi tanulást megbánnád, illetve Németországnál túlszabályozottabb országot nem nagyon találsz a közelben :) Keress valami elit-egyetemet (pl Humboldt), egy jogi diplománál szerintem fontos, hogy jó nevű helyre járj.

2014. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!