Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van rá esélyem, hogy tanulhass...

Van rá esélyem, hogy tanulhassak a Harvardon?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok,és messze van még, de szeretném tudni. Egy két éven belül kiköltözünk Bécsbe, tehát ottani érettségim lesz, és addigra angol és német nyelvizsgámat is le szeretném tenni. Mennyi az esélye annak,hogy felvesznek, és annak, hogy ösztöndíjat kapok? Mennyire kell a legjobbak közt a legjobbnak lennem, és mit kell elcégeznem hozzá?

2014. nov. 30. 11:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Elvégeznem * =)
2014. nov. 30. 11:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy a milliohoz.
2014. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esélyed van rá. Viszont hogy ösztöndíjat is kapj, arra szinte nulla.
2014. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy Bécsben szereztél érettségit, és nem Pesten, nem növeli a bejutási esélyeidet. Ráadásul Ausztriában teljesen ingyenes az oktatás, amíg a Harvardért rettenetes pénzeket kellene fizetnetek. Nyolcadikos vagy, nem vagy teljesen tisztában a dolgokkal, és ez így is van jól. Gondolom láttad valamelyik filmben a Harvardot, és megtetszett. Ez így tök jó. Ha ambícióid vannak, az is tök jó. De majd ha ott leszel, hidd el, annak is örülni fogsz, hogy egy helyi jó egyetemre felvesznek.
2014. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Quasar07 ***** válasza:

Esély mindig van rá! (:

Szorgalom és rengeteg tanulás az kell hozzá. De nem lehetetlen . Évi 37000 dollár (!!!) a tandíj, de lehet, hogy van ösztöndíj, nem tudom..

TOEFL nyelvvizsga kéne még legalább, az nemzetközileg is elismert.

2015. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Quasar07 ***** válasza:
Egyébként majdnem egy cipőben járok veled... Én is ott szeretnék majd egyszer tanulni, vagy a Yale-en. Mi jövő évben Németországba költözünk ki.
2015. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha egy bizonyos összeg (kb 15 millió forint) alatt van a családod évi jövedelme, akkor NEM kell fizetned. SAT vizsgát kell tenned (Critical Reading-Mathematics-Writing 800-800-800 pont) valamint SAT II-t is (egy választható tárgy) és TOEFL (felsőfokú) nyelvvizsga is szükséges. Ezek mindegyikét közel max pontosra kell írnod. Kell még egy fantasztikus motivációs levél, nemzetközi versenyeken elért helyezések és egy csomó extracullicular activity. És persze SZENVEDÉLY.

Am én is nyolcadikos vagyok és az minden álmom, hogy bekerüljek.

2015. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!