Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban mennék egyetemr...

Olaszországban mennék egyetemre, hogyan számítják a pontokat, mitől függ, hogy bejutok-e vagy sem? (Egyetem/főiskola)

Figyelt kérdés

Van-e az olaszországi egyetemekre/főiskolákra felvételi vizsga? Ugyanúgy beleszámítják a középiskolai eredményeket? Hátrány-e az, hogy nem ott végeztem el a középiskolát?


És milyen papírokra lesz szükségem?


2014. dec. 6. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
szia!:) Olaszországban nincs ilyen pontszámitás mint itthon de van felvételi vizsga! Kell érettségi bizonyitvány illetve amikor jelentkezel majd egy iskolába akkor lesz egy ilyen általános felvételi vizsga és az alapján vesznek fel. Olaszországban amúgy az összes egyetem/főiskola fizetős. Nem hátrány hogy nem ott végezted el a középiskolát viszont kell hogy legyen nyelvvizsgád olasz nyelvből (CILS). Amúgy melyik városba készülsz pontosan? :) Nekem is hasonlóak a terveim..
2014. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy válaszoltál. A várost még nem tudom, mert mindenféleképpen odamennék, ahol az ismerősömék laknak, ez most még Róma, de nemsokára megszületik a kisbabájuk, akkor elköltöznek "valahova északra". :)

2014. dec. 11. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!