Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudtok nagyon király egyetemek...

Tudtok nagyon király egyetemeket az USA-ban?

Figyelt kérdés
Az oktatás színvonala meg az egyetem elismertsége is érdekel, de a legfontosabb, hogy mennyire jó a közösség, bulik meg ilyenek.

2015. jan. 2. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Harvard, Yale, [link]
2015. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 2. 13:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Jellemzoen az allami egyetemeken vannak a jo bulik, az "elit" iskolakban is jo a kozosseg, de az meg a kapcsolati tokerol szol inkabb, ki kit ismer.

Amugy az M.I.T eleg szinvonalas, a legjobb muszaki egyetemnek tartjak.

De a Stanfordnak és Princetonnak is eleg jo a hire a Yale es Harvard mellett, de egyik se arrol hires, hogy olcso lenne vagy konnyen adnanak osztondijt.

2015. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettél :)
2015. jan. 2. 22:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ajánlanék még egy nagyon jó, de nem ennyire híres egyetemet: BYU


[link]

2015. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Egy kicsivel tobb infot.Attol fugg mit szeretnel tanulni, mennyi penzt tudsz nagyjabol erre kolteni, milyenek a tanulmanyi eredmenyeid...

Egyebkent a kiraly egyetemek kozossegi szolgalatot is kernek, meg nem amerikaikent nehezebb bejutni.

En csak Princetonban voltam parszor es szerintem gyonyoru hely,ismerosom ezt irta par honapja rola:

"Princeton has many academic programs; they generally rank in the top 10 if not the top 5 at the graduate level. The people here are mostly nice and there are many social activities (from what I heard haha), but honestly I had not much time for any of that. So far this year I focused on academics."..."I think the education I got was worth every cent I paid."

Szoval ha a buli fontos akkor lehet inkabb nem ilyen magas szintu egyetemeket kene nezni, mert valoszinuleg nem lesz idod ilyesmire.

2015. jan. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyilván nem akar kérdező kimenni egyetemre... olvasf
2015. jan. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a kérdést
2015. jan. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos abban, hogy ki szeretnék-e menni. A bizonytalanságomnak több oka van. Jogot szeretnék tanulni, de, ha Amerikában tanulnék, akkor nem tudnék itthon dolgozni és fordítva. Az egyetem elismertsége és a képzés is fontos, de minél jobb annál drágább. Magyar viszonylatban jómódú a családom, de nem a magyar fizetéshez szabták a tandíjakat. Elég jól tanulok egyébként, jól beszélek angolul, ha itthon maradok, akkor az ELTE jogi karára szeretnék menni. Nem voltam még az Államokban, a történelmüket leszámítva mindent csak filmek alapján tudok. Mennyire jó kint az élet
2015. jan. 8. 11:18
 10/14 A kérdező kommentje:

nem fejeztem be :)

Mennyire jó kint az élet? Megéri kimenni? Ha jogot tanulok, csak ott tudok majd dolgozni, ez, azért elég nagy elkötelezettség. Szívesen megpróbálnám, de a lehetöségeim mint jogász eléggé korlátozottak. Nemzetközi jogot pedig nemszeretnék tanulni.

2015. jan. 8. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!