Caltech vagy MIT?

Figyelt kérdés
Igaz még csak az 5 évfolyamos (nyelvi előkészítős) középiskola első évében járok, de már most érdekel a kérdés: 'Hol folytatom a tanulásaimat?'. Már korábban próbáltam kitalálni, melyik egyetemet választom a középsuli után (ez akkor volt amikor még nem tudtam melyik gimibe/szakközépbe fogok menni), a BME-t akartam megcélozni (anyu is ott tanult), de így mostanában már a külföldi tudományos/műszaki egyetemek érdekelnek. Tudom, hogy mindegyiken magas a tandíj (40,000 dollártól kezdődnek általában). Ti melyiket ajánlanátok?

2015. jan. 25. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy választani kellene. Akármelyikre is jutnál be, nagyon nagy szerencséd lenne és örülhetnél neki. De gondolom már vannak nemzetközi eredményeid a tudomány és a sport területén is.
2015. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sport eredmennyel nem ersz semmit mert ezek az egyetemek nem arra fokuszalnak. A tandij meg egyebkent 60 ezer dollarnal kezdodik.


Eselyed akkor lehet esetleg ha Nemzetkozi Diakolimpian ermet szerzel. Ha elolvasod a honlapjukat lathatod, hogy kb 4000 tanulo jelentkezik az USA-n kivul es ebbol felvesznek kevesebb mint 150-et. Neked annal a 150-nel kell jobbnak lenned. Csak hogy tudd mire szamithatsz.

2015. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó: nem annál a 150-nél kell jobbnak lennie, hanem a másik 3850 embernél :)

kérdező: az emberek nem azért nem tanulnak az MIT-n, mert mondjuk nincs hozzá kedvük, hanem mert iszonyú nehéz bekerülni. jó, hogy már ilyen korán tervezgeted a továbbtanulásod, de majd 12-ben rájössz, hogy vannak reálisabb opciók is, mint a top amerikai egyetemek. a másik, hogy nem éri meg hatalmas adósságokba beugrani a tandíj miatt és 20 évig a hitelt fizetni, amikor ugyanazt a tudást hasonló színvonalú ingyenes európai egyetemeken is megkaphatod. és nem utolsó sorban európán belül olcsón, néhány órás repülőúttal haza tudsz jönni Magyarországra, míg ha az USA-ba költözöl, alig van esélyed mondjuk évente egyszer hazajönnöd, hogy találkozz a családoddal.

2015. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, eléggé naívan fogtam hozzá, de legalább még időben felismerhettem a fájó valóságot. Tudom nagyzás tűnhetett ez a kérdés, viszont, ha jobban bele gondolok az ember már egyszerű Oxfordnak vagy Cambrigenek is örülne. Mellesleg köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 26. 00:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!