Melyik iskolába menjek?

Figyelt kérdés

Már elsőtől kint tanulok ausztriában most vagyok nyolcadikas. Elég jó tanulónak számítok, németül is elég jól megtanultam bár a nyelvtannal néha megküzdök. Pénteken kapunk bizonyítványt és el kellene mennem iskolába jelentkezni. Inkább matekból vagyok jó de különösebben nem hoz lázba a könyvelői szakma így ilyenben nem gondolkodtam. Inkább valami egészségügyben gondolkodtam és sokáig kerestem iskolát de csak 3 évest találtam amiben nem kapok érettségit, de én mindenképpen szeretnék. Ami szóba jött iskola az a Pannoneum, turisztika és gasztronómia. Ami jó benne hogy második évtől májusban neki állnánk dolgozni agusztusig és szeptemberben szünet lenne és legalább fiatalon lenne pénzem. Bár szerintem az ilyen vendéglátó idegenforgalom jellegű dolgokat csak fiatalon tudnám csinálni későbbiekben nem. Másrészt meg eddig aki magyar volt és oda ment iskolában mind megbukott bár ők csak 5.től jöttek ki. Illetve heti kétszer érnék haza este hétkor. Másik suli ami szóba jöhet az a szociálpedagógia iskola Badenban amivel csak egy gond van hogy messze van. Tehát napi 4 órát utaznék el meg vissza.De így is haza érnék kb fél 4-fél 5re. Szociálpedagogiát ad amit szívesen csinálnék szerintem bár jobban érdekel a kórházban való dolgozás de egy ilyen szakmához mégis csak jobban illene utána egy tanár vagy akármi korházban végezhető munka. Itt sajnos nem lenne annyi nyári gyakorlat. De sokkal jobban meg tanulnák németül mivel egy magyar sincs az iskolában.


Aki végig küzdötte magát ezen a hosszú szövegen annak ki kérném a véleményét arról melyik suliba menjek? vagy esetleg nem-e tudnak burgenland esetleg niederösterreich fele 5 éves egészségügyi sulit? előre is köszönöm :)



2015. febr. 4. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy sima gimibe jelentkezz, amíg eldöntöd, hogyan tovább. Abból menet közben is bármikor válthatsz egy különbözeti vizsgával.
2015. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pannoneum ?
2019. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Merre van ez a

Pannoneum ?

2019. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érettségizni

nem akarsz ?

2019. febr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!