Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen egy GCSE?

Angliában milyen egy GCSE?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz?

És még csak 1 éve vagyok kint ìgy elèg nehezek a dolgozatok. Most lesz nemsokà a GCSE. Illetve nem tudom mikor lesz mert mostanàba mindenből teszteket ìrunk 15 oldalasakat minimum. Lehet hogy ez màr maga a GCSE?

Eddig Megìrtam a Science, matek, DT, Computer és angol kb félig kèsz.

a DT elèg rossz lett de a tanàr mondta semmi baj, már az is jò hogy nem az enyém lett a legrosszabb. Matek az enyèm lett a legjobb a csoportba. Science egyik felesbe van màsik rossz lett a harmadik közepes körül.

Ès ilyenkor mit lehet csinàlni ha pl a Design Technology-t ugy adtam be hogy fèlig üres? meg a többi dolgozat? Nem segitenek valahogy? Pl magyarul megirni vagy translate segitségével?

vagy lehet hogy ez nem is a gcse? Lehet csak sima Dolgozatok? Annak egy egész nap lenne nem? Mint otthon a kompetencia?

(A dt-t kb 3 óràn àt csinàltuk kb 1 hétig.)

Most vagyok 10.es, és 15 èves

vagy a gcse-t majd csak 11-be irjuk meg? Ezek csak ilyen felkèszìtő dolgozatok?

egyèbkènt szakàcs szeretnék majd lenni és ebbe a GCSE beleszòlhat ha rosszul sikerül? És amugy itt angliában vannak ilyen szakacs sulik? Vagy ez hogy működik?

Bocs a sok kérdèsèrt.

(Ja és a history olyan nehèz hogy ott pl van 1 kèrdès és ìrni kell arrol a témáról 2 oldalakat ugy hogy 1 éve se vagyok kint. Nem is értem hogy kerültem èn oda sohase szerettem a törit...)



2015. febr. 4. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve nem tudom mikor lesz mert mostanàba mindenből teszteket ìrunk 15 oldalasakat minimum. Lehet hogy ez màr maga a GCSE? "


Eddig olvastam es nem tovabb. Nincs szad megkerdezni azt aki eled rakja a tesztet, hogy csokolom, ez micsoda??

2015. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az lenne, ha bemenne egy olyan szülöd, aki tényleg jól beszél angolul és leülnétek közösen a tanárral. Majd átbeszélnétek, hogy mit is csináltok pontosan, hogyan kell elképzelni az egész rendszert és a vizsgát.


Egyébként nehézségileg az érettségihez viszonyítanám. Az én véleményem, hogy a középszintű érettségi a GCSE-nek felel meg, az emelt szintű érettségi meg a Level1-nek tudásilag.

2015. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

GCSE vizsgák csak Year 11-ben vannak, ezek inkább csak előszűrő tesztek, olyanok mint otthon a kisérettségi.

Lehetséges hogy problémákat okoz még az angol nyelv? Ha már lassan egy éve kinn vagy, hogyhogy nem kaptál senkitől felvilágosítást a brit oktatási rendszer felépítéséről?

Számomra nagyon furcsa, a lányom Year 9-ba jár 4 hónapja és ismeri a teljes tantárgyfelvételt, év végi óra leadásokat, GCSE vizsgákat mert a tanárok elmagyarázzák nekik tutor time-ban.

2015. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat.

sajna egy csalàdtagse beszél jól angolul.

mi tutor time-on csak ücsörgünk és visvideókat nézünk vagy pakisztànról beszélgetnek... az izkola 98%-a paki.

Ebbe a suliba egyik tanàrt se érdekli hogy mi lesz. Csak azokat tudom amiket neten olvaSok. Az óra leadàsokat is valamelyik nap olvaolvastam pedig lassan 1 éve ide jàrok.

AZèrt megnyugodtam hogy ez még nem a gcse

hátha 11-re màr értem ezeket a vizsgákat.

kköszi

2015. febr. 8. 10:10
 5/14 anonim válasza:
Én most vagyok 9.-es (14) és én úgy tudom,hogy 11-be fogjuk írni. :)
2015. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
de ugye már 9. be ki kellet választani a tantárgyakat ,és ha jól tudom majd azokból,meg a főbb tantárgyakból lesz majd, (pl: matek,angol,kémia ...stb.) meg azok amiket kellet választani. :) (de nem tudom pontosan én se annyira értem) :P
2015. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ènis 9. Be vàlasztottam tantàrgyakat.és most azokat is tanulom.minden nap csak ugyan az az 5 óràm van. De azt nem értem hogy èn kértem a food technology-t mert szakácsnak akarok tanulni és érdekes mòdon nincs ilyen òràm. Sőt tavaly is csak 2 òràn voltam ott utàna àttettek màshova. Pedig szerettem.

most tanulok: Double Science, Matek, Angol, DT,computer, rajz , History ès heti 1 tesi.

Mi lehet az oka hogy Food technology helyett Historyt kaptam? Csak egy kis nehezìtès miatt? Pont ami a legközelebb àll hozzàm :/

a többi tantàrgyat èn vàlasztottam.

ja meg volt èv elejèn RE (nemtudom mi az)

de helyette lett mèg egy computer

2015. febr. 9. 18:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ennyire fásultak a tanáraid:( Londonban jársz suliba?Year 10 ben leadhatod azokat a tantárgyakat amikből nem szeretnél GCSE vizsgát tenni. És jól is teszed ha leadod, mert ha megtartod őket, akkor kötelezően vizsgáznod kell majd belőlük.

Ha pedig nem választasz nyelvet, akkor valamelyik tárgyat emelt szinten kell tanulnod.

Pár hét és megkapod a riportod a tanulmányi haladásodról, érdemes alaposan megnézni a tanárok értékelését a fejlődésedről mert ez segíthet döntést hozni a későbbi órafelvételedben.

2015. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most csak egy nyelvet tatanulok az angolt. Tavaj volt francia, de èv végén kaptam egy oklevelet hogy grat ügyes voltál az egyik legjobban figyelő gyerek az osztàlyba.. és utána vége volt. Idén csak az angol maradt. Amit nem is bànok annyira. Bár màr uncsi hogy év eleje óta minden nap csak a Ròmeó és Júliàt tanultuk most pedig a Havisham by Carol Ann Duffy. Elèg uncsi. Semmi nyelvtan.

Nem Londonba jàrok suliba hanem egy kisebb vàrosba Batley-be.

2015. febr. 14. 16:58
 10/14 A kérdező kommentje:
Làttam màr ilyen riportot pár osztálytársamnak van de csak az ilyen rosszabbaknak.minden óra végén oda adjàk azt a rikìtò narancssàrga papírt a tanàrnak és az bele ìrja hogy viselkedett.Ezek szerint énis kapok majd? Azthittem csak a rosszabaknak jàr hogy a szülők megnézhessék hogy mit ìrnak ròluk a tanárok.
2015. febr. 14. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!