Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik Magyarországi orvosi...

Melyik Magyarországi orvosi egyetemen van a legtöbb lehetőség külföldi csereprogramra?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elérni, hogy kijussak? Melyik egyetemen mennyi esélyem van, hogy kijutok, mennyien mehetnek? És melyiknek milyen országokkal van cserekapcsolata? Nyári gyakorlat és külföldön töltött szemeszter is érdekel! :)

2015. febr. 10. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Semmelweisről lehet Európán kívűlre is eljutni?
2015. febr. 10. 22:16
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenhol ugyanazok a lehetőségek. A helyek számát (szerintem) a tanulók számának függvényében osztják ki, tehát %-os arányban mindenhol egyforma esélyekkel indulsz.

SZTE-re járok, itt van Erasmus, IFMSA, lehetett pályázni Amerikába is.

Szerintem nem nehéz kijutni, az Erasmusnak van egy olyan része, ahol magadnak kell elintézned a gyakorlatot, a program meg csak pénzt ad rá. Én pl. így mentem ki Németországba. Lebeszéltem a kórházzal, még pénzt is kaptam érte (az Erasmusos ösztöndíj mellett). De van olyan része is, amivel egyetemi féléveket lehet kint tölteni. Rengeteg helyre lehet pályázni...

Az IFMSA esetén pontokat kell gyűjteni (tanulmányok, egyetemi tevékenységek, TDK stb.), és a pontok függvényében osztják ki a helyeket. Először a legmagasabb pontszámú választ, utána a következő és így tovább. Barátnőm így volt Lengyelországban, egyik csoporttársam Brazíliában.

Franciaországba is sokan mentek valami pályázattal.

Az Amerikai az azt hiszem csak hatodéveseknek volt, és speckó nyelvvizsga kell hozzá. Erre azért viszonylag kevés hely van.

2015. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 13. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!