Romania vagy Hollandia?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszu leszek, szoval NE valaszolj, ha nincs idod vegig olvasni.


A lenyeg, hogy most Romaniaban elunk, de a szuleim miutan vegleges munkat kaptak kitelepulnek Hollandiaba. Ok szeretnek, hogy menjek, itt nem marad lakas, en nekem nincs penzem, kuldeni nem fognak(mamam tudna kb annyival tamogatni,hogy eletben maradjak), viszont ott lakhatnek veluk az egyetem alatt.


Ez mind szep,de a problema az, hogy en csak alapszinten lotyogok hollandul, ott lenne nyelvtanfolyamom, viszont mire eljutnek arra a szintre, hogy felvetelizzek az legalabb 1-2 ev, aztan az ottani felveteli sokkal nehezebb lehet nem vennenek fel elsore.


Itt szerintem felvennenek elsore, alapvetoen szeretek is itt lenni, de a gond, hogy csak az elmelet van magyarul, romanul nem nagyon tanultam meg, mivel kb mindennapos tema volt kicsi korom ota az elmenetel, most meg is valosult.


Szoval nem tudom, hogy szivnek kevesbe, mert ebbol mar igyis-ugyis szivas lesz, mert vagy egyedul elek itt ugy, hogy az elejen minden jo,aztan meg szenvedek a romannal, vagy kint ulok meg evekig nyelviskolaban, aztan meg ki tudja mennyi ideig felvetelizgetek. Most 23 vagyok, betegseg miatt kb csak itthon voltam, meg korhazban,szakmam sincs,csak erettsegim.


Az nem kerdes, hogy fogorvos szeretnek lenni, de hogy hol? Akkora kavar van a fejemben,raadasul mindjart itt a jelentkezes.


Nem tudom kesobb hol szeretnek elni,lehet itt maradnek, de valoszinubb, hogy Magyarorszagra koltoznek, vagy valahova mashova,de kulonoskepp nem vonz Hollandia.


Ami tuti, hogy ide szerintem felvennenek 99-100%-os felveteliket irtam, mondjuk az itteni egyetemre keszultem mindig, viszont itt 6 eves a fogorvos kepzes, es mint emlitettem romanul alig tudok valamit a gyakorlati kepzes meg full roman. Igaz ezt eddig is tudtam, de eddig ugye ugy volt,hogy majd ha lesz idom megtanulom,hisz igyis itt elek, nincs mas valasztasom mashol tanulni.


Ami a legjobb elkeserit, hogy bar kepes vagyok ejjel-nappal tanulni,de ha veluk megyek, akkor most 1-2evig meg tuti csak logni fogok levegoben,es ebbol mar elegem van, masfelol meg itt egyedul se szivesen maradnek, foleg hogy itt eleg forro a hangulat...mindig van valami vita az egyetemen,hol teljes magyar szakot akarnak, hol teljesen eltorolni. Mar kovetni se lehet.


2015. febr. 25. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Hollandiára szavazok. Ha nem tudsz se románul, se hollandul/angolul, akkor inkább az utóbbit tanuld meg, azzal bárhol megállod a helyed. Ráadásul ha folyamatosan nyelviskolában vagy illetve ehhez társul az anyanyelvi környezet, akkor piszok hamar fejlődnél. Továbbá írtad, hogy Romániában nem lenne biztos anyagi háttered, csak a mamád tudna egy kevéssel beszállni, de akkor hogy szeretnéd megoldani? 23 évesen még nagyon fiatal vagy. Kint Hollandiában sokkal jobban tudnál érvényesülni, én biztosan ezt választanám.
2015. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugy gondoltam, ha itt maradok, akkor lemondok minden szorakozasrol,csak kaja,lakhatas meg a gyogyszerek. Persze a kaja csak modjaval,de annyira szeretnek fogorvos lenni, hogy meg ez se gatolni. A kerdes inkabb az, hogy hogy/hol jarnek jobban. Itt mar iden kezdhetnek, Hollandia nyilvan jobb, de ott meg ki tudja mikor. Viszont ez a magyar-roman vita az egyetemen nagyon nyomaszt mar most es inkabb ez az amit nehezen vallalnek be most, hogy van valasztasi lehetosegem. Egyszer igy latom, egyszer ugy, nagyon nehez donteni, persze nem toletek varom, csak hatha mas olyan megvilagitasba helyezi, amin en meg nem futottam at. Bar mar hetek ota csak ezen kattogok.
2015. febr. 25. 18:06
 3/15 A kérdező kommentje:
A vitat nem szeretem,se az ellensegeskedest, az en termeszetem teljesen mas. Viszont gondolom el tudod kepzelni, hogy mennyire nyomaszt mar az itthonlet, szeretnek vegre tanulni es azt amirol almodtam, nem nyelviskolaban ulni vagy okjzni. Viszont lehet a nyelviskola lenne jelenleg az ertelmesebb megoldas.
2015. febr. 25. 18:08
 4/15 anonim ***** válasza:

De a gyakorlati képzés ahogy írod, csak román, de románul nem beszélsz. Inkább tanulj meg angolul, hisz pl Hollandiában vagy akárhol máshol a világon, gondolom Romániában is vannak angol nyelvű képzések. Ráadásul hasznosabb is az angol, illetve nem kellene csak ezért "nyomorogni", azt az 1 évet, amíg normális szintre hozod a nyelvtudásod, simán kihasználhatod bármivel, ami előnyödre is válhat.

Szerintem ez még mindig egyértelmű, de kiváncsian várom a többiek véleményét is.

2015. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A szuleim is ezzel ervelnek, meg vegulis ez a resze logikus is, csak eleg nehez "elmenni" amellett,hogy itt mar kezdhetnek. Kozben belejohetnek a romanba, bar ez is olyan, hogy ha.... mert igaz, hogy itt van az anyanyelvi kozeg, de Erdelyben azert eleg nehez "leallni" a magyarrol.
2015. febr. 25. 18:25
 6/15 anonim ***** válasza:

én hollandiát választanám a helyedben. ha egyébként sem akarsz romániában maradni, akkor miért tanulnál meg románul? ha megtanulsz angolul és hollandul, akkor vár téged hollandia, belgium, anglia, usa, skócia stb. nem kell arra gondolni, hogy ha hollandiában tanulsz, akkor örökké ott kell élned.


sokan irigykednének a lehetőségre, hogy ki tudjanak menni külföldre, a szüleikkel éljenek ott és tanulhassanak. ha minden érettségid olyan jól sikerült, egy éven belül szerintem behozhatod a hiányzó holland nyelvtudást.

2015. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tudod te, hogy milyen előnyöd lenne a holland nyelvtudással? Nagyon jól járnál, ne hagyd ki ezt a lehetőséget.
2015. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Most ez komolyan kérdés? Szerinted Romániában milyen jövő vár rád? Fiatal vagy, hamar megszokod az új helyet, anyanyelvi környezetben pedig nem két év lesz, amíg rendesen megtanulod a nyelvet. Örülj a lehetőségnek, és menj.
2015. febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem értem, miért nem Magyarországon tanulsz.
2015. márc. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Romaniaban szulettem.
2015. márc. 20. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!