Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék angolt...

IzaVelence kérdése:

Külföldön szeretnék angolt tanulni 1-2 hónapra minél kedvezőbb áron. Tudnátok ajánlani iskolát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt találtam ki, hogy szívesen tanulnék 1-2 hónapot egy angol nyelvű országban: Anglia, Ausztrália, Málta stb. de nem is tudom, hogyan kezdjem a tervezést. Nyilván szükségem lenne szállásra is. Csak sejtésem van, hogy mennyibe kerülhet. Én 2-3százezer magyar forintot tudnék szánni rá. Jó lenne valakitől egy ajánlás. Ki hol tanult, milyenek a tapasztalatok, mennyire fejlődött a tudásotok, mennyire volt bonyolult vagy egyszerű megszervezni az utat, mennyibe került az egész procedura stb.?



2015. márc. 2. 21:27
 1/3 anonim válasza:

Arra ne számíts, hogy két-háromszázezer forintból ezek országok bármelyikében eléldegélsz munka nélkül egy-két hónapig.


Én Londonban voltam tavaly három hónapig, ebben az iskolában tanultam:

[link]

Nagyon tetszett, csak ajánlani tudom!!!

De Londonban ilyen költségeim voltak:

- szállás: 110 font/hét

- utazás: 37,5 font/hét (persze a busz csak 60 font havonta, de a metrót is használtam időtakarékosság miatt)

- étkezés sem olcsó, én igyekeztem hetente többször főzni, az kb. annyiból kijött, mint itthon

- a sulik sem olcsók


A suli intézése nagyon egyszerű volt, ajánlatokat kértem különböző magyar cégektől, aztán végül én találtam egy szimpatikus iskolát, de a World Education ügyintézője intézte az egészet. Ki kellett töltenem egy jelentkezést, egy tesztet, elutalni a pénzt, aztán menni. :)


A tudásom rengeteget fejlődött, sokat tanultam a suliban, ráadásul állandóan angol nyelvi környezetben voltam. És imádtam Londonban élni. :)


Ha szeretnél még tudni valamit, írj nyugodtan, illetve az ügyintéző elérhetőségét is meg tudom adni, nekem nagyon jó volt, hogy valaki van a háttérben, nagyon sokszor érdeklődött, hogy minden rendben van-e. (Az ügyintézésért amúgy nem kellett fizetni.)

2015. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2-300 ezerből maximum a nyelvtanfolyan díja jön ki, szállásra, kajára, egyebekre még legalább ennyi kéne. Én Londonban voltam pár éve egy négyhetes tanfolyamon, és azt kell mondjam, hogy annyiból megérte, hogy sok jó barátot szereztem a világ legkülönbözőbb pontjairól, de nyelvtanulás szempontjából sokkal többet nem adott hozzá a tudásomhoz, mintha egy magyarországi iskolába jártam volna. Nyilván az anyanyelvi környezet az egy plusz, de összességében ugyanazokból a tankönyvekből, ugyanolyan menetben tanítanak, mint egy magyar nyelviskolában.
2015. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, közben nekem is kikristályosodott, hogy nem olyan megfizethető ez, mint reméltem.
2015. márc. 5. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!