Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Követelmények az Oxfordi és...

Követelmények az Oxfordi és Cambridge-i Egyetemre?

Figyelt kérdés

English language and literature szakra szeretnék majd jelentkezni (igaz még sok időm van, mert 9-es vagyok).


Ha jól értettem amit írtak a honlapon:

Candidates are expected to have English Literature, or English Language and Literature to A-level, Advanced Higher, or Higher Level in the IB or any other equivalent. A language or History can be helpful to students in completing this course, although they are not required for admission.


A student taking the Erettsegi/Matura needs to take five subjects and achieve a score of five in at least four subjects. Where there is a required subject for the degree scheme (eg Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees) the student would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject.



Akkor felsőfokú érettségit kell majd tennem magyarból és ajánlott a történelem, esetleg egy idegen nyelv, de az nem kötelező.


A Cambridgenél pedig:


Required by all Colleges: A Level/IB Higher Level English Literature or English Language and Literature


It’s essential that applicants have English Literature as one of their A Level (or equivalent) subjects. Where straight English Literature is not offered at an applicant's school/college, the combined English Language and Literature A Level is acceptable.


Typical offers for applicants taking the Erettsegi/Matura would be based on at least four subjects at grade 5 (jeles) and one at grade 4. Where there is a required subject for the degree scheme (e.g. Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees), students would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject. We would normally expect students to be taking at least two of the five Matura subjects at the Higher Level.


A Cambridge-nél tehát ugyancsak magyar kell emelt szinten (és azon kívül még egy emelt egy másik tantárgyból), de mivel nálunk nincsen angol irodalom, ezért kell tennem egy angol emelt érettségit is?



2015. márc. 28. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az A level nem azt jelenti, hogy emelt szint..
2015. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, de azt írja, hogy amennyiben van egy kötelező tantárgy arra a szakra, akkor abból emeltet kell tenni (Where there is a required subject for the degree scheme (e.g. Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees), students would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject.)
2015. márc. 28. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Tehat: az A level a az erettseginek felel meg. Mivel neked nincs lehetoseged english litaerturet tenni ezert szerintem tegyel magyarbol emeltet. Angolbol is tehetnel mert ugyis kernek egy felsofoku nyelvvizsgat ugyh miert is ne... A tobbi harom erettsegi targyad rakhatod kozepszinten csak a lenyeg h jo magas szazalekot erj el mindegyiken. Legalabb 4 az erettsegijeid kozul 5os kell hogy legyen.

Eg.yebkent hogyhogy pont erre a szakra jelentkezel? ;))

2015. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek olvasni és úgy alapjáraton az irodalmat. Arra is gondoltam már, hogy író leszek, vagy újságíró esetleg. :)
2015. márc. 30. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Hat akkor mondjuk logikus, bar esetleg az ujsagirashoz jelentkezhetsz kommunikacio szakra vagy hasonlora mert oda az picit hasznosabb, bar nekem is jobban bejon az irodalom ;)

Ugye tudod hogy a ketto kozul csak az egyikbe adhatod be a jelentkezesed? Vagyis most dontsd el h oxford v cambridge legyen.

Ja es tanulj meg esszet irni nagyon jol, mert a motivacios level alapjan valogatjak ki h kiket hivnak be interjura :)))

2015. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak az egyikre lehet jelentkezni. Már más is mondta, bár ezt nagyon sajnálom. Valaki tudja, hogy mi ennek az oka, úgy mellékesen?
2015. márc. 31. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazabol csak az orokos versenges a ket egyetem kozt h melyik a legjobb... A valo eletben pedig megcsinaltak ugy az online jelentkezesi format h a gep nem engedi h mindkettot beird a listaba :DDD

Egyebkent olvastad az ilyen angol klasszikusokat amik esetleg szobajohetnek ha behivnak interjura? ;))

2015. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Például miket? :)
2015. ápr. 1. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Shakespeare, Jane Austin konyvei, emlekszem h van egy Dubliners cimu konyv, sajna nem tudom ki irta de azt olvassak az A levelen.

Emellett meg sokszor kerdeznek olyat az irodalom interjukon h most epp milyen konyvet olvasol, es h beszelj rola szoval nem art ha valami joval rukkolsz elo ;))

2015. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

James Joyce írta a Dubliners-t, de lehet mély víz lenne az ő írása angolul elsőre. Az egyetemek oldalain szerintem van fent Reading List szakokra bontva, Cambridge-n biztosan. De lehet ez is segít: [link] vagy egy English A-level syllabus.

Továbbá: [link] ; [link]


Alapvető, hogy az irodalmi "canonnal" angol nyelven ismerkedj meg, de próbálj azon túl is olvasni, főleg ha egy korstílus kifejezetten tetszik. Nem kell megijedni, ha a komolyabb művek mellett elkezdesz hajlani mondjuk a 20. századi modern (értem ezalatt a II. vh előttieket, alattiakat) írók felé, nem szerethet mindenki mindent, de akkor legyen széles ismeretséged a témáról és tudd megmutatni az érdeklődésed.

2015. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!