Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne értelme Ausztriában...

Lenne értelme Ausztriában továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Mérnöki diplomát szeretnék és a BME vagy valamely osztrák egyetem között vacillálok.

Úgy hallottam, hogy a tandíj nagyon olcsó, persze nyilván fizetni kell a lakhelyért, az étkezésért. Talán azt meg tudnám oldani valami részmunkaidős állással. Viszont nem tudom, hogy tényleg magasabb szintű illetve versenyképesebb diplomát adók-e az osztrák egyetemek.

Akinek esetleg van valami tapasztalata ilyen téren, írjon. Előre is köszönöm



2015. ápr. 6. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudnék németül, egy percig sem gondolkoznék.

Magyarország: költségtérítéses képzés / állami, de le kell itthon dolgoznod vagy vissza kell fizetned a képzés költségét (ha jól tudom kamatostól)

Ausztria: jelképes összegű tandíj, sok minden még olcsóbb is, mint itthon (a bió kaja is), nincs vízdíj, nagyon jól megtanulnál németül

Nemhiszem, hogy az osztrák diploma kevesebbet érne, mint a magyar. Főleg nemzetközi szinten. Sokan azt sem tudják, hol van Magyarország.

2015. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első: húsz éven belül, a végzést követően le kell dolgoznod itthon a képzési idődet, vagy ki kell fizetned a költségét. Azért, ha húsz évig kint dolgozol valahol, nem emiatt fogsz éhezni :DD. Kérdező, én a helyedben inkább Erasmusoznék, mert a kinti egyetem valószínűleg inkább csak a nyelvtudásban adna többet.
2015. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont a nyelvtudás miatt lenne érdemes kimennie. Szomorú, de itthon a nyelvoktatás a béka feneke alatt van. Nemcsak álalános és középiskolában, de még az egyetemen is. Anyanyelvi környezetben könnybben és helyesebben elsajátíthatja, mint az erős akcentusú magyaroktól.
2015. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is Ausztriában tanulok van ismerősöm a TU-ról is.

Itt nincs tandíj az egyetemeken, félévente kell ún. ÖH_Beitragot fizetned, ez 18 euró. A megélhetés viszont mindenképpen drágább. Havonta 500-600 euróval számolnod kell ha kint laksz, ennek legalább a felét a lakhatás teszi ki. Élelmiszer nagyjából a magyar árakkal egy szinten van, a szolgáltatások ára sokszorosa az itthoninak. Majdnem minden egyetemista dolgozik részmunkaidőben, teljesen vállalható az egyetem mellett is.

Ami még fontos az osztrák felsőoktatásban: műszaki szakokra nincs felvételi, az első félévben örülj ha fél órával az előadás előtt beférsz a terembe. Az első szűrőt a STEOP-vizsga jelenti, itt a jelentkezők minimum fele kiesik. Persze nem teljesíthetetlen, de tényleg oda kell raknod magad. Utána is gyakran probléma lesz a hallgatók létszáma, órák/vizsgák felvételénél, sokan csúsznak is.

Szemben néhány magyar egyetemmel, hallgatóbarátabb a légkör, a legtöbb oktatónak nem célja kibuktatni az évfolyam felét szemeszterenként. Kevesebb a felesleges tölteléktárgy, félévente van néhány kötelező tárgy, ezeken kívül te döntöd el mit veszel fel. (Már ha beleférsz a keretszámba)

Leginkább a nyelvtudásodon múlik a dolog, a középfokú nyelvvizsga felvételi követelmény, de legalább felsőfokú nyelvtudással ajánlott nekiugrani. Középfokkal vért fogsz izzadni a kezdetekben, és hiába tudod jól az anyagot, az első vizsgákon könnyen ki lehet bukni nyelvi akadályok miatt. Felsőfokkal is nehéz az első egy-két hónap, de egy erős alappal könnyebb belerázódni a német környezetbe. Minél jobb a nyelvtudásod, annál valószínűbb az esélyed normális diákmunkára is.

Nem gondolnám, hogy érdemben hatalmas különbség lenne egy osztrák és egy BME-s diploma között. (Ausztriában a bécsi Technische Uni az etalon, hasonló a helyzet mint itt a BME és a vidéki szakok között) Ha később német nyelvterületen képzeled el a jövődet, akkor Ausztriát választanám a nyelvtudás miatt, de más esetben nem hiszem, hogy rosszabb helyzetből indulnál mint ha itthon végzel. Magyarországról is simán pályázhatsz külföldi ösztöndíjakra, gyakornoki helyekre, ha az adott területen jó vagy, akkor úgyis elég jók az esélyeid.

2015. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkozom mostanság :)

jelenleg külföldön vagyok, és dolgozok hogy a kezdethez legyen elég pénzem, de úgy döntöttem hogy ausztriát választom. Még ha később Magyarországon vállalok munkát, akkor is több esélyem lesz a német nyelvtudással amit a kint töltött idő alatt szerzek.

Meg igazából úgy érzem hogy nem köt semmi haza, ausztria pedig közel van.

elég részletesen leírták, úgy tudom a felvételi változik egyetemenként és szakonként, és függ a tuljelentkezéstől.

én kisebb városba szeretnék menni ahol olcsóbb az élet mert úgy hallottam bécs elég drága, vagyis vannak annál olcsóbb helyek ahol kevesebb pénzből lehet élni.

2015. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!