Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki, aki a St. Andrews...

Valaki, aki a St. Andrews egyetemen tanul, segítene nekem? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és érettségi után a St. Andrews egyetemen szeretnék továbbtanulni. Az érdekelne, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnem,hogy felvegyenek, pl.nyelvvizsga, érettségi tantárgyak??? Mennyi pénzből lehet kijönni, van-e lehetőség dolgozni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. ápr. 11. 16:22
 1/1 Dubi ***** válasza:

Hali,


MChem Materials Chemistry-n vagyok harmadéves. Az érettségi tárgyak nyilván szakonként változnak. Legalább 6 tárgyból kellene leérettségizned, 5-ös átlaggal, min 1, de lehetőleg 2 emelttel (angolt nem számítva). IELTS nyelvvizsgát várnak el, 6.5-ös átlaggal, és minimum 6.0 mindenből.


Aki akar, az talál munkát, de ez egy kisváros 7000 diákkal, szóval nem lesz olyan könnyű, mint pl Edinburghban vagy Glasgow-ban. Arra is számíts, hogy ha science faculty-ba mész tanulni, kötelező laborgyakorlataid lesznek, és nem te fogod meghatározni az időpontokat. Ez szintén megnehezíti a munkát.


A szállás nagyon drága, mivel kevés a ház, ráadásul ez egy turisztikai központ. A privát házak 400 font/hó/fő-nél már olcsónak számítanak, 5-600 az átlag, és a határ a csillagos ég (1500 is simán lehet). 3 viszonylag olcsó kolesz volt St Andrews-ban, Fife Park =self catered), Albany Park (self catered), Andrew Melville. Úgy évente 6000 fontból ki lehetett jönni mindháromban, kajával, repjeggyel, mindennel. A Fife Parkot idén lebontották, az Albany-t 2017-ben, és az Andrews Melville-t is 1-2 éven belül ledózerezik, hogy újakat építsenek a helyükre. Az új koleszok viszont ugyan olyan drágák lesznek, mint a régiek, azaz kb 6-7000 font évente kaja meg minden nélkül. Persze a legtöbben az egyetemen fel vannak háborodva, de akik kitalálták ezt a baromságot, azzal nyugtatnak minket, hogy majd lesz támogatás a szegényeknek. Persze, majd 1200 embert fognak támogatni, akik eddig az olcsó koleszokban voltak csak képesek megszállni... Ezen kívül még lakhatsz a városon kívül is, pl Dundee-ban, vagy Cupar-ban, ahol bár sokkal olcsóbb a szállás, de ha állandóan buszoznod kell, és késő esti járatok nincsenek, akkor a szociális életednek egyből búcsút is inthetsz.


Ha nem vagy gazdag, akkor én a helyedben az edinburghi egyetemet választanám. 2017-től már én is oda jelentkeznék.

2015. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!