Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki, aki Angliában/...

Van itt valaki, aki Angliában/Dániában vagy egyéb országban tanul?

Figyelt kérdés

Volna néhány kérdésem. Mivel egyáltalán nem vagyok ilyesmiben tapasztalt, sőt, még ismerősöm sincs, akit ilyesmiről kérdezhetnék, úgy döntöttem, itt próbálok szerencsét, hátha páran leírnátok a tapasztalataitokat. Igazság szerint felvidéki végzős vagyok, beadtam a jelentkezést néhány egyetemre Szlovákiában, de egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy sikerülni fog a felvételi (már a nyelv miatt is), másrészt érdekelne, milyen lehetőségeim vannak, ha nem vesznek fel.

Arra lennék elsősorban kíváncsi, hogy ha kimentél, mertél egyedül belevágni, vagy vittél magaddal valakit, esetleg volt már kinn ismerősöd? Dániában tényleg ingyenes a tanítás? Milyenek a munkalehetőségek? Be tudtál illeszkedni?


Egyenlőre ennyi kérdésem lenne... örülnék, ha valaki leírná a tapasztalatait, észrevételeit. Ha nem vesznek fel, mindenképpen kezdeni szeretnék magammal valamit, de nem érem be annyival, hogy az államtól kapok némi támogatást és mellette például egy boltban dolgozom... úgy gondolom, ez életreszóló tapasztalat lenne, ezért mindenképpen fontos lenne konzultálnom valakivel.


19/L és köszi előre is!



2015. ápr. 14. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ingyen tanulsz, de drága a megélhetés. Persze vannak diákmunkák ami ki tud segíteni. Viszont a felvételiről már lekéstél, max jövőre mehetnél külföldre.
2015. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meddig kellett volna jelentkezni?
2015. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Március 15 a jelentkezési határidő Dániába.
2015. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tanulok egyik helyen sem, de azt tudom hogy Angliában drágák az egyetemek, csak Dániában ingyenes, de a megélhetés valóban drága, viszont erre van a diákmeló.

Dániában szükséged lesz nemzetközi angol nyelvvizsgára.

ÉN úgy döntöttem hogy kimegyek külföldre szerezni egy kis pénzt, és tanulni angolul, utána jelentkezek Dániába.

2015. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: én is vmi ilyesmiben gondolkodtam.. dolgozni és tanulni. Ha nem jön össze idén, hát megyek jövőre, addig tervezek egy nyelvvizsgát megcsinálni.
2015. ápr. 19. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de csak nekem tűnt fel az hogy egy szó sincs arról h mit szeretnél tanulni? Oké tudom h nem erről szól a kérdés de azért nem hinném h lényegtelen ez az infó.. Mert ha olyan szakot akarsz amit sokan elvégeznek akkor ugyanúgy nem fogsz vele semmit sem érni és mindegy lesz h melyik országban végzed el.. (ettől függetlenül az a része király h nagyon jól megtanulsz angolul, ez mindenképpen hasznodra válik de ezt úgyis el tudod érni ha nem csinálsz mellette egy büfészakot :)
2015. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy szlovák weboldalon egy iskolát, mely nemcsak a nyelvtanulásról szól (de az a lényege egyébként, hogy javuljon az angolod), de különféle "kurzusokat" is tart az oktatás keretein belül. Nem konkrét egyetemre mennék, mindössze pár hétig/hónapig szeretnék kinn tartózkodni. A tanulás mellett alkalmi munkákban gondolkodtam. Vannak ismerőseim akik ugyanilyen iskolában voltak Máltán, Londondonban, iskola után pedig dolgoztak.
2015. jún. 1. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!