Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy külföldön (Anglia, Skócia) tanuljak tovább a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem igazán találtam olyan felsőoktatási intézményt, amelybe szívesen jelentkeznék, vagy olyat ahová ha jelentkezek sem pusztulok bele a tanulásba, hogy megkaparintsam a ponthatárt.


Éppen ezért külföldi egyetemek után nézelődtem (Anglia és Skócia), de nem tudom mik oda a követelmények és hogyan zajlik egy felvételi.

Angol nyelvet 10 éve tanulok (tagozatos voltam mindig is belőle), két-tannyelvű osztályba járok (történelmet, biológiát, szakmai ismereteket /informatika/, és angol célnyelvű civilizációt tanulok idegen nyelven), idén előrehozott középszintű nyelvvizsgát teszek és már van BME-s középszintű egynyelvű nyelvvizsgám is.



2015. ápr. 19. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Motivacios level, felsofoku egynyelvu nyelvvizsga, 4-5 errettsegi eredmenyek
2015. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az, amit az első válaszoló is leírt. +tanári ajánlás, a nyelvvizsga pedig IELTS vagy TOEFL kell legyen.
2015. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként [link] itt kell jelentkezni és minden egyéb információt el tudsz itt olvasni, egyetemeknek utána tudsz nézni stb.
2015. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato válasza:
69%
Azért annyira nem mindegy, mert Angliában az egyik legdrágább a felsőoktatás, Skóciában meg ha jól tévedek többnyire ingyenes(!) ami azért nem mindegy. Persze nyilván a híres egyetemek jó része nem arra felé esik.
2015. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nos, én éppen másfél hónap múlva repülök Angliába, pontosabban Londonba. Már a jegyem is megvan. Pont ez a probléma merült fel bennem is. Angliában tényleg nagyon drága a felsőoktatás, sőt szerintem egy átlag fizetés mellett kifizethetetlen. DE! Mindig akadnak "kiskapuk". Szóval, ha úgy véled van időd a diplomád megszerzéséhez, akkor neked is ajánlani tudom a következőket. Szükséged lesz NI number-re, ezt a kiutazásodtól számítva 6 héten belül megkapod. Itthoni érettségi (mindegy miből). Szóval, 3 év kint tartózkodás után jelentkezhetsz A UNIVERSITY & COLLEGE -re. Szükséges:

- NI number

- minimum 3 éves itt tartózkodás

- közepes szintű angol nyelvtudás (angol felvételi)

- minimum otthoni érettségi

3 éves képzéseire (heti 2 nap) + 11.000Font/év juttatást kapsz. Ez havi minimálbérnek felel meg, amiből teljes mértékben tudod fedezni a szükségleteidet. Tehát tanulsz, és nem te fizetsz, hanem az állam fizet amiért tanulsz... Remélem segítettem :)

2015. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Angliában fel lehet venni diákhitelt, aminek elég kedvezőek a feltételei. Skóciában ingyenes. Nézegesd a ucas.com-ot, ha azon kívül van esetleg kérdésed, írj.
2015. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!