Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen eredményekkel lehet...

Milyen eredményekkel lehet ösztöndíjat kapni?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom, hogy "csak nagyon jelentős eredményekkel a hátad mögött kaphatsz ösztöndíjat amerikai egyetemre", de pontosan mit jelent ez? Olvastam, hogy az OKTV sokat nyom a latba, na de ezen kívül? Ha sportolni akarsz kinn, akkor nemzetközi/országos sporteredmények számítanak, ha művészeti képzés érdekel, akkor meg jó, ha kiállításon szerepeltek a munkáid? Aki kompetens ebben, kérem írjon pár szót erről, mert nem értem pontosan, milyen eredményekre kell gondolni.

(Alapképzésre jelentkező diákról van szó. Tudom, hogy mesterképzésre adnak inkább ösztöndíjat.)



2015. máj. 11. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyetemfuggo. Mivel minden egyetem maga donti el, hogy kinek ad ezert nem lehet altalanos valaszt adni Gyengebb "state university" -re nem olyan nehez bekerulni es az osztondij sem lehetetlen. Sportolokent orszagos bajnok, valogatott kerettag eseten erdemes elkezdeni nezelodni. Erosebb egyetemekre meg tobbet kell tudni felmutatni pl. vilagranglista top 20, europa bajnoksag stb.
2015. máj. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok egyetem meg úgy ad ösztöndíjat, hogy már felvettek és az ottani teljesítményedért kapod.
2015. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!