Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes Japánba cserediáknak...

Érdemes Japánba cserediáknak menni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnek kimenni egy csereprogram kereteben 1 evre tanulni, nagyon jo lenne ha valaki aki mar volt kint japanban mint cserediak meselne rola, hogy milyen is volt. Minden apro reszlet erdekelne:)

2015. máj. 31. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én voltam Japánban cserediák. De ne haragudj, annyi mindent lehetne mesélni, hogy az egy könyvet töltene meg, nem lehet egy kommentben válaszolni.

Inkább átirányítanálak magyar blogokhoz, nagyon sokat lehet találni ezzel kapcsolatban! Én nem is linkeltem be az összeset, csak az első találatokat, keress rá te is!


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi:) igazabol leginkabb az erdekelne, hogy mennyi ido allat erteted meg amit mondanak:) es hogy nem rosz hogy alig tudtal valakikkel beszelgetni?:) koszonom a segitseget elfogom oket olvasni:)
2015. jún. 2. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Az újabb kérdéseidre válaszolva: mivel elég kezdő tudással mentem ki, a végére se jutottam el oda, hogy gördülékenyen értsem, hogy mit mondanak.

Tudnod kell, hogy az a nyelvtan + beszédstílus, amit a tankönyvekben tanítanak, arra jó, hogy elsősorban te kifejezd magad, de te sokkal nehezebben fogod megérteni a japánokat, mert:

1. vagy sokkal szlengesebben beszélnek a tanult szintnél

2. vagy sokkal udvariasabb szinten.


Amíg nem volt netem, és így skype, baromira nehéz volt, mert senkivel nem tudtam magyarul beszélni.

De ezt leszámítva nem éreztem magam egyedül, mert a többi cserediákkal (pl. németek, amerikaiak, kínaiak, thaiföldiek) iszonyat jól elvoltunk.

És pár japán barátom is volt, akik igyekeztek olyan szavakat/nyelvtant használni, amit már tanultam addig, szóval nem volt gáz.

2015. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!