Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet valahogy ösztöndíjjal...

Lehet valahogy ösztöndíjjal külföldön tanulni? Nem igazán van rá pénzünk, de gondoltam hátha valamilyen esély adatik így is.

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldön tanulni. 4,35 az átlagom, amit leginkább a fizika és a testnevelés húz le.

Nagyon szeretnék valahol külföldön tanulni akár érettségi előtt akár utána. De ez megoldható valahogy ösztöndíjjal? Ha igen, hogy? :)

Angolt tanulok és a tanárom szerint tudok nyelvvizsga szinten ( B2 ) viszont nincs pénzem letenni. A szüleim szerint hülyeség ilyenekre pénzt költeni, mert a tudásom nem egy papíron fog múlni...

De egy szónak is száz a vége, lehetséges külföldön tanulni?


Ha igen milyen formái vannak és, hogy valósítható bármelyik meg?

Most végeztem a tizedik évfolyammal. :)

Köszönöm a válaszokat előre is! :))



2015. jún. 16. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Skóciában ingyenes az egyetem, de oda kell IELTS nyelvvizsga, ami nem két fillér, és magasabb jóval a B2nél. Ha érettségi előtti dolog is érdekel, javaslom, hogy keress rá az Assisst ösztöndíjra, bár ott lehet, hogy kell valamennyit fizetni, vagy pedig a Benjamin Franklin Transatlantic Summer Fellowship-ra, ez ugyan csak egy hónapos és nyári, de hatalmas lehetőség.
2015. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm *.*
2015. aug. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!