Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön (Ausztrália) mennyir...

Külföldön (Ausztrália) mennyire nézik a magyarországi érettségit?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A kérdésem a következő lenne.

Jövőre tervezek elutazni Ausztráliába, és ott szeretnék munka mellett tanulni! Magyarországon csak egy átlagos érettségim van. Mennyire szükséges kintre emeltet, vagy valami komolyabb vizsgát tennem ? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat ! :)



2015. jún. 18. 20:37
 1/5 anonim válasza:
Komoly a kerdesed vagy csak kivancsi vagy? Bocsi, de egy kicsit gyanus nekem, hogy miert akar valaki pont Au-ban kikotni erettsegivel? Persze, ha van par ezer AUD-od, akkor az mas, ugy hallottam, hogy 20 ora munkat vallalhat valaki suli mellett. Ajanlom neked Adelaide-ot, en itt lakok amugy, es szerintem ez a legolcsobb varos mindenben, csak most telen baromira uncsi. Ha viszont szinvonalasabb atmoszferaju varosban szeretnel elni, akkor ne Adelaide-ot valaszd szerintem!
2015. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia ! :) Elsősorban köszönöm a válaszod ! :)

A diákvízumi feltételek jövőre meglesznek (Anyagilag is) :) Melbourne lesz a cél, és teljesen egyedül. Felszolgáló végzettségem van, valamint egy sima kis érettségi. Az egyetemet külföldön szeretném elvégezni, és mivel Ausztrália a gyerekkori vágy, épp ezért gondoltam, hogy oda megyek egyetemre. Igazából annyi lenne a fő kérdés, hogy az az érettségi ami Magyarországról van, az ér ott valamit ? Vagy kell külön, hogy szóba álljanak velem ? :)

2015. jún. 21. 18:20
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Ha esetleg erdekelne egy kicsit az en sztorim, azert persze beleirtam a valaszt is! :-)

Nos, en majdnem 3 eve vagyok itt, es eddig le se szartak az erettsegimet. En ferjhez mentem a Turista Vizum alatt, igy maradhattam a szerelmemmel, akinek segitek a kis bizniszeben (maganvallalkozo). Amugy oszinten, eddig szinte szoba se allt velem egy iroda sem, ahova beadtam a Resume-mat! De meg csak egy budos kis csirkegyar, raktarhelyseg, takaritovallalat fonoke sem, persze, mivel nekem nincs szakmam, es itt meg szakmai elismerest is szoktak kerni, igy termeszetesen le voltam tudva azzal, hogy egy muveletlen selejt vagyok, akinek csak egy Referencia levele van otthonrol.

Ja, de a munkaadok amugy is az itteni tobb eves tapasztalatot varjak el, es meg a tokeletes aussie akcentus a mindenuk, szinte remegnek erte, plane a kiszolgaloi munkaknal, ami a felszolgalo vagy pincer is ugyebar, amit te szeretnel.

Nekem azert tobb bajom van itt, pl. amig meg nem kapom a Permanent Resident Visa-t (remelem megkapom!), addig nem foglalkozik velem a Centelink (itteni munkanelkuli iroda) sem, aminek kotelessege lenne elvileg munkat szerezni. Meg csak Temporary Resident Visa-n vagyok amugy. Sajnos itt akar 3 evig is kell varni a vegleges letelepedesre, valakinek meg tobbet is!

Nagyon szeretnek valami olcsobb vagy akar ingyenes kurzusra menni, mint az itteni allampolgarok, eddig eleg penzt kellett itt kifizetnem, eddig tobb, mint 5000 $ volt csak a vizum, es meg a repcsijegyek, szoval le vagyok nagyon egve! :-/

De amugy szerintem az IELTS nyelvvizsga is kell minden kulfoldinek, mielott elkezd dolgozni kb. 330 $, na arra nekem is lesz majd gondom! Lehet, hogy ez neked csak az egyetem elvegzese utan kell, ezt nem tudom biztosan.

Az azert meglepett, hogy egyedul akarsz lakni Melbourne-ben. Esku, en 29 eves letemre beszarnek teljesen egyedul egy akkora varosban, pedig Bp-i vagyok.

Mar voltam ott 2 hetig, es az a tomeg, ami ott van, szinte kiakaszto. Meg a hatalmas szel a nyar kozepen.

Amugy persze szepek az epuletek, tengerpartok, hidak, galeriak, Sea Life (mint nalunk a Campona Tropicarium), hatalmas gyonyoru parkok, ajandekboltok, piacterek, es a rengeteg parkolok es kocsik, meg az utcai zeneszek se voltak rosszak, na, de az a rengeteg azsiai es afriaki viszont szornyu volt! Lehet, hogy azota vagyok kisse rasszista, de nekem az mar azert SOKK volt!

Azert sok sikert kivanok neked oszinten!

Hiszen nem vagyunk egyformak, es lehet, hogy neked ez nem lesz rossz!

2015. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod !! :)

Húúú... Tehát ott sem egyszerű az élet.. :/

Valószínű, hogy még itthonról megpróbálok elrendezni mindent.. Hátha jobb esélyeim lesznek ! :)

Neked pedig sok sikert, valamint kitartást kívánok. :/

2015. jún. 22. 20:23
 5/5 anonim válasza:

Orulok, ha egy kicsit segitettem!

Koszi a jokivansagod! :-)

Szia!

2015. jún. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!