Mit éri meg tanulnom?

Figyelt kérdés

Tehat angol suliba jarok és osszel megyek collegeba es max 4 targyat vehetek fel ha sportolni is akarok mellette. Harmat mar valasztottam: klasszikus civilizaciok, kozepkori tori es matek. Mind a harmat nagyon elvezem es eleg jo is vagyok bennuk. Negyedik lehetosegnek eredetileg a spanyolt szantam de ido kozben a tanarom miatt elegge megutaltam az egeszet es ugy dontottem h nem folytatom igy a kovetkezok vannak amik erdekelnek de nem sokat tudok roluk:

-kormany es politika

-jog

-gazdasagtan

Nem tudom melyik lesz hasznos kesobb vagy h egyaltalan mit szeretnek dolgozni de persze szeretnek bejutni egy jo egyetemre.

Ki mit gondol melyik a legerdekesebb es leghasznosabb?


Koszi elore is :)))



2015. jún. 21. 19:53
 1/4 anonim válasza:
76%

Jog!


Indoklás: állandóbb mint a másik kettő!

Jó esetben.

2015. jún. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kacsa Tibor ***** válasza:
100%

Nos, ha szereted a matekot, akkor szerintem a gazdaságtannal is meg leszel elégedve. Elég hasznos tárgy tud lenni, egy egészen új gondolkodásmódot tudsz általa elsajátítani.


A jog is hasznos persze, bár én úgy gondolom, hogy jobbára az magolós dolog, az idő előrehaladtával a megszerezett tudás elveszik (legalábbis nagy része). Továbbá azért a jogszabályok, törvények van hogy évente változnak.


A kormány és politika témakör csak sejtem, hogy mit takarhat. Amennyiben gondolkozol politikai pályán, akkor ajánlom, más esetben nem igazán :/

2015. jún. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kacsa Tibor ***** válasza:
76%

Egyébként nem értek egyet az első hozzászólóval. Feltételezem, hogy a kormány és politika tárgy keretében nem arról fogsz tanulni, hogy mit csinál most a kormány.....


Másrészt pedig a gazdaságtan kevesebbet változik, mint a jog....

2015. jún. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hat csak annyit tudok h a kormany es politika targy az a kormany felepiteserol szol, sajnos a bemutatoorara nem tudtam elmenni :/

Egyebkent koszonom a valaszokat!

2015. jún. 23. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!