Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia iskolai hiányzás? Hogy...

Anglia iskolai hiányzás? Hogy lehet megoldani azt, hogy ne kelljen majd fizetni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

2-3 héttel szeretnék előbb eljönni a suliból mert menni akarok Magyarországra.

július 24-ig tart az iskola azthiszem. Hogy kéne meg oldani hogy ne kelljen majd fizetni? Nem akarok megint 120 fontot mint a múlt nyáron... Anyám majd szerdán be megy a suliba. Elfogadják azt jó indokként, hogy évente egyszer látom az apámat és kicsit hosszabb időt szeretnék ott tölteni? ( Meg mondjuk magyarba már régóta szünet van...) Vagy mit kéne majd az igazgatónak mondani?



2015. jún. 22. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, ez a szabály. Én sem tudom iskolaidőben Magyarországra vinni a fiamat. Az sem indok, hogy Magyarországon már régóta szünet van, hisz Angliában is pontosan annyi nap a szünet egy évben, mint Magyarországon, csak más elosztásban adják ki. A fiam sulijában többen próbálkoznak minden évben, de nem lehet. A suli álláspontja az, hogy 5 hét nyári szünet elegendő.
2015. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Másfél héttel előbb sem tudok eljönni? Pont ugy jön ki hogy szerdai nap lesz az utolsó. Elvégre az nem olyan sok. Nekem nagyon kevés lesz ez az 5 hét. Eddig mindig 2.5 hónapot ott voltam.
2015. jún. 23. 20:27
 3/11 anonim ***** válasza:
1,5 héttel előbb sem tudsz, ugyanis egyetlen napot sem igazolhat a szülő. Írhat kérvényt az anyukád, amit el fognak utasítani sajnos. Csak megfelelő indoklást fogadnak el, pl temetés, de ezt bizonyítani kell, illetve akkor sem lehet másfél hetet hiányozni. Már 1 hét is nagyon lehúzná az attendance-odat.
2015. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem az így is elég kevés.. nincs 90%.

Hozzáteszem az iskola hibájából. Felljebb tettek a matek csoportba és a tanár még csak észre sem vette hogy nem voltam benne a register-ben.. kb 1 hónapig

2015. jún. 23. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a héten kérdeztem meg a reception classos lányom ofőjét, hogy egy, ismétlem, egy nappal hamarabb hazavihetném e a gyereket. Nagy meglepetésemre egy napot se engednének, de ő halkan megsúgta, hogy ha a helyemben lenne, vinné a gyereket. Azt mondta, utolsó előtti nap hozza nekem majd a formanyomtatványt, kitöltjük és majd kitalálja, hogy hogy ne kelljen büntit fizetnem, de ne aggódjak, azt majd elintézi. 60 fontot kéne fizetnem, egyetlen egy napért. Én kitaláltam a megoldást. Az én gyerekem beteg lesz. Már tudom is, hogy hogyan. Utolsó előtti nap mennek egy egy napos kirándulásra. Na attól lesz majd rosszul.

Te is legyél beteg az utolsó 1-2 hétben. Ha kérnek valami orvosi igazolást, valahogy beszéld meg a GP-del.

Vagy temessenek valakit otthon minden évben. Azt úgy se tudják igazoltatni. Mondjuk arra valszeg nem jár csak pár nap.

2015. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom pont 2 héttel az utolso nap előtt hogy temetés lesz de akkor már nem megyek vissza? Mert akkor már elkezdem a szünetet. Elmenni 2 nap temetés és aztán vissza iskolába majd 1 hét múlva mehetek megint magyarba? Ezt mondanák?
2015. jún. 24. 00:27
 7/11 anonim válasza:
Egy 1 hetes betegség belefér. Anyukád telefonáljon be reggel, hogy magas lázad van, köhögsz, folyik az orrod. Aztán 2 nap múlva ismét, hogy még mindig beteg vagy és a héten már otthon maradsz. Vagy írjon emailt. Nálunk azt is elfogadják. Én még soha nem igazoltattam orvossal a gyerekeim iskolai hiányzását, és még fizetnem sem kellett. 7 napos folyamatos hiányzást a szülő is igazolhat, ezt ki is szoktam használni. És az iskola dönti el, hogy a 7 napon túli hiányzás esetén elfogadja-e a szülő igazolását. Primarybe járnak a gyerekeim. Vakációra ne hivatkozz, azt nem engedélyezhetik.
2015. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, én adtam az 1. és 3. választ. Az iskola kérhet a gp-től igazolást, fel is hívhatják adott esetben, sőt, a lakcímre ki is küldhetnek ellenőrzés céljából tanárt, esetleg a council-tól ellenőrt. Végső esetben még azt is ellenőrizni tudják, hogy elhagytad-e az országot. 4-5 éveseknél lehet, hogy kicsit lazábban veszik (bár ehhez szerencse is kell), de secondary school-ban már szigorúak, és ha már így is 90% alatti az attendance-od, akkor meg már főleg nem játék. Ezt tanulmányozd át anyukáddal, ez a hivatalos forrás: [link]
2015. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most igazából meghalt egy közeli rokonom... így elengednének kb ezen a héten?
2015. jún. 28. 17:09
 10/11 anonim ***** válasza:
És akkor már vissza sem jönnél? Mert teljesen kizárt, hogy ennyivel előbb elengedjenek úgy, hogy már nem jössz vissza. Több választ is én adtam a kérdésedre. A fiamnak nagyszülő halálakor 3 napot engedélyeztek, így gyakorlatilag mentünk, majd jöttünk is vissza. Értsd meg, nincs olyan indok, amit elfogadnak a hetekig tartó hiányzásra. Ez van, itt ez a rendszer. /mellékesen szólva Magyarországon sem lehet hetekig lógni a suliból/
2015. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!