Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Sokat olvastam már az angliai...

Sokat olvastam már az angliai iskolákról, de általában csak a kisiskolások életéről írnak. Ha 12 év körüli angolul nem beszélő iskolás gyerekkel költözik az országba a család, hogy lehet bekapcsolódni az iskolai életbe?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekelne, beilleszkedés, nehézségek. Van itt olyan aki tud mesélni?

2015. jún. 24. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én két családot ismerek, ahol 2-2 gyerekkel jöttek ki és az egyik gyerek mind a két családnál 10, másik 14 év körüli volt. Az egyik családnál nem tudott angolul egyik sem, hosszabb ideig tartott, mire megtanulták, de azok tényleg butább gyerekek meg rosszabb magartásúak-értsd a 10 éves kislány lógott a suliból heteken keresztl, a 14 éves srác meg bandázott, cigizett. De a családi háttér után nem csodálkozom rajtuk. Utálják még 4-5 év után is Angliát, mennének haza a gyerekek. Másik család rendes háttérrel, a14 éves lány már egész jól beszélt angolul és gyorsan belejött mégjobban, sorra kapta a díjakat-még tanul. A 10 éves fiú meg úgy beszél angolul, mintha itt született volna, de úgy jött ki, hogy kábé annyit tudott angolul, hogy hogy hívnak. Okosabb gyerekek. Ők is 4-5 éve vannak kinn. (Az enyémek itt születtek)

A beilleszkedés az utóbbi családnál sitty-sutty megtörtént mind a két gyereknél.

Tehát nagyon emberfüggő a dolog.

Én megmondtam őszintén az utóbbi családnak, hogy én nem tudom, meg tudnám e lépni, hogy kiszakítsam a megszokott környezetéből a 14 éves gyerekemet. Az már nagyon necces kor. Még a 12 az elég jó, de ugye, ő ismerte a gyerekeit, tudta, hogy nem lesz probléma.

Ha nem valami jó tanuló és nincs jó nyelvérzéke, akkor küszködni fog. Veszélyes korban is, mert épp megkezdi a tinikort.

2015. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a magam gyerekei számára kérdezem.. 3 gyerek van, a legnagyobb 11 . Mindhárman nagyon jó tanulók és a legnagyobb számára még nem fontos a kortárscsoport. Nem volt gond, hogy a fontos 11 éves kori vizsga nem történt ott meg? Vagy az nem annyira fontos?
2015. jún. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!