Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » BSC után mehetek külföldre pl...

BSC után mehetek külföldre pl Angliába MSC re?

Figyelt kérdés
BME matematikus szakán tanulok, és szeretnék a BSC után kimenni Angliába a barátomhoz, és ott csinálni még egy MSC-t, ha ez lehetséges.

2015. júl. 21. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg különbözeti vizsgát kell tenni (az ottani szak felvételije, nálunk általában a bsc-s záróvizsga) és akkor elméletben lehet, hogy az MSc alatt még kell csinálni 1-2 tárgyat, amit ők elvégeztek, te meg nem, de amúgy mehetsz.
2015. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit az előző ír,az itthon is van,ha nem egy egyetemen belül mész msc-re,vagy más szakra,mint amit bsc-n csináltál. Amúgy meg persze,hogy mehetsz,elvileg semmi akadálya,maximum a megélhetés,de az már egyéni probléma.Megjegyzésnek teszem,hogy nekem van ismerősöm,aki külföldre ment msc-re és egy telefonos elbeszélgetés volt a felvételi. Nyilván akkor van nagy esélyed,hogy elnyerd a felvételt,ha fel tudsz mutatni valamit a bsc-s éveid alatt. A legjobb egyetemekre biztos nehéz bekerülni,mert nagyon sok külföldi azokat pályázza meg főleg.
2015. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem muszáj rögtön a csúcs egyetemekre menni, egy totál átlagos középszerű is elég. A milyen költségekre lehet számítani mondjuk egy félévre?
2015. júl. 22. 01:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A megélhetési költségekről a barátod biztos tud tájékoztatni. A Én a helyedben átnézném a bme ösztöndíjkalauzát,mert abban lehet találsz neked megfelelő ösztöndíjat. Msc költsége meg gondolom egyetem függő...ha ösztöndíjjal mész,akkor valószínűleg a tandíjat elengedik.
2015. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyetemenként és szakonként más követelmények vannak, általában mindenhova kell egy legalább 2:1 (magyar rendszerben ez talán a négyesnek felel meg) diploma az MSc-nek megfelelő vagy hasonló területről, index, cv, motivációs levél, ajánlólevél 1-2 oktatótól/munkáltatótól, komolyabb helyeken interjú is előfordulhat (skype-on vagy élőben).

amennyire tudom, Angliába nincs olyan általános ösztöndíj, mint pl. Németországba a DAAD, viszont sok egyetem/szak kínál ösztöndíjakat, ezeknek megint annak függvényében kell utánanézni, hogy hova mennél. általában ez tandíjmentességet jelent, az olyan ösztöndíj ritka, ami a megélhetést is fedezi, de persze akár előfordulhat. megélhetésről tényleg a barátodat érdemes kérdezni, valószínűleg elég húzós lesz, de sokminden függ attól, hogy melyik város, milyen szállás, milyen napi igények vannak stb.

2015. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

egyetemenként és szakonként más követelmények vannak, általában mindenhova kell egy legalább 2:1 (magyar rendszerben ez talán a négyesnek felel meg) diploma az MSc-nek megfelelő vagy hasonló területről, index, cv, motivációs levél, ajánlólevél 1-2 oktatótól/munkáltatótól, komolyabb helyeken interjú is előfordulhat (skype-on vagy élőben).

amennyire tudom, Angliába nincs olyan általános ösztöndíj, mint pl. Németországba a DAAD, viszont sok egyetem/szak kínál ösztöndíjakat, ezeknek megint annak függvényében kell utánanézni, hogy hova mennél. általában ez tandíjmentességet jelent, az olyan ösztöndíj ritka, ami a megélhetést is fedezi, de persze akár előfordulhat. megélhetésről tényleg a barátodat érdemes kérdezni, valószínűleg elég húzós lesz, de sokminden függ attól, hogy melyik város, milyen szállás, milyen napi igények vannak stb.

2015. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!