Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jövőre költözünk. Milyenek az...

Jövőre költözünk. Milyenek az iskolák?

Figyelt kérdés
Jövőre kiköltözünk Németországba. Jövőre kezdeném a gimnáziumot. A német középiskolák milyenek? Befogadóak a magyarokkal? Ha lehet, akkor sokat írjatok, és csak azok, akik ott tanulnak! A neten már olvastam blogokat, de lenne még pár kérdésem.

2015. szept. 17. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én itt tanulok, de nem gimiben, hanem Realschuléban. Itt nem nagyon érdekel senkit, hogy honnan jöttél, hanem csak az, hogy mennyire tudsz beilleszkedni, beszélni. Melyik tartományba mentek?
2015. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Ne haragudj hogy ide írok, de én is ki fogok költözni és remélem te ilyen téren többet tudsz. Szóval véletlenül nem tudod hogy milyen iratokat kell lefordíttatni és kivinni? 16/F
2015. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A személyit azt nem kell. A Rathaus-ba kell bemenni Anmeldebestätigung-ot csinálni. Én kivittem a bizonyítványokat lefordítva (8.,9. osztály) de nem voltak rá kíváncsiak. Először egy gimnáziumba próbálkoztunk, de mivel nem beszéltem olyan jól németül, a Realschule-t javasolták, ami könnyebb.
2015. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi is jövőre költözünk 16/L
2015. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!