Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valakinek személyes...

Van valakinek személyes tapasztalata a Révkomáromban ( Komarno) működő Selye János Egyetem Gazdaságtudományi Karáról?

Figyelt kérdés
Oktatás színvonala, tanárok felkészültsége, szakok, tárgyak.

2015. nov. 1. 08:42
 1/7 anonim válasza:
74%
Révkomáromi vagyok, és mivel egy nagyon friss egyetemről van szó, ezért nem a legjobb színvonalú. A szlovákiai felméréseken mindig utolsó helyen végez. De nagy előnye, hogy nincs tandíj, sem felvételi. Aki jelentkezik felveszik, de ez nem jelenti h el is végzi. Szóval felvesz 1000 diákot egy szakra és abból csak 50 kap bakalárit kb. Nem szeretnélek lebeszélni róla, mert nem rossz hely, de ha olyan diploma kell amivel 100% h el tudsz helyezkedni, akkor nem ajánlom :/
2015. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

[link]

itt pl látható h melyik évben hol végzett az USJ (Univerzita Jánosa Selyeho) az ekonómiai karral.

2015. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy szakra sem vesznek fel 1000. diákot, mert az egyetemnek összesen kb 1700. diákja van és ebből 700-an tanulnak a Gazdaságtusmányi Karon és ott is két szak között oszlik el a 700. diák. Ezek hivatalos adatok. Engem igazából volt diákok, vagy jelenlegi diákok személyes tapasztalata érdekelne, akik belülről tapasztalták meg az ottani dolgokat.
2015. nov. 1. 10:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést gyorsan írtam. Helyesen Gazdaságtudományi Karon.
2015. nov. 1. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából aki nem járt a Selyére nem tudja mi van ott és milyen az oktatás színvonala. Puszta pletykákra alapoz és elhiszi. Oda kell járni és látni, tapasztalni kell.


Az oktatás színvonalával nincs gond, sőt!

Az elhelyezkedési statisztikáról pedig annyit, hogy nem a százalékokat kellene nézni, hanem a reális számokat.


Pl. Pozsonyban valamelyik egyetemen végez egy évben 1000 hallgató, akinek mondjuk a 10%-a nem tud elhelyezkedni, az ugye 100 ember.

A Selyén végez évente 200 hallgató, akinek a 20%-a nem tud elhelyezkedni, az a valóságban 40 embert jelent.

Aki Pozsonyban végez ő ott elég gyorsan talál munkát is, míg a Selyére járnak Kelet-Szlovákia déli vidékeiről is, ahol magas a munkanélküliség és kevés a munkahely. Szerencsétlenek nem azért nem tudnak elhelyezkedni, mert a Selyén végeznek, hanem azért, mert nincs hova.


Szóval ennyit a statisztikákról.


Az oktatás színvonaláról:

Bár igaz, hogy nincs felvételi, de tény, hogy nem is mindenki jut el az alapképzés végéig. Sokan kihullanak, mert nem tudják teljesíteni az elvárásokat, amik abszolút nem kicsik.


A Selye még fiatal egyetem ez tény. 12 éves, vannak gyerekbetegségei, de már szépen növi ki ezeket. Innovatív egyetem, fejlődik miden téren.


A tanárok felkészültsége:

A Selye kis egyetem, de ugyan azok az elvárások mint a nagy egyetemeknél. Harmad annyi professzorral és docenssel (és már kutatóval) kell teljesítenie azt, amit más egyetemeknek sokszor annyi kutatóval. Így a Selye tanárai egyéni publikációkban a harmadik helyen állnak országos szinten. Rengeteg monográfia, stb. jelenik meg a selyés tanárok által.

Felkészült és aktuális anyagot leadó tanárok tanítanak az egész egyetemen.


A Selye diplomájával ugyan úgy lehet érvényesülni, mint más diplomákkal. Sok multi cégnél van vezető tisztségben volt selyés hallgató.


További kérdésekkel szerintem keresd a Hallgatói Önkormányzatot, az illetékesek szívesen válaszolnak bármely felmerülő kérdésedre.


www.sjehok.org

info@sjehok.org

2015. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben ezt találtam az interneten: [link]
2015. nov. 2. 12:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ösnek teljesen igaza van, remek komment.
2016. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!