Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön tanulok, de szívesen...

Külföldön tanulok, de szívesen hazamennék, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok idén kezdtem Hollandiában az egyetemet.Az egyetem érdekes de az itteni élet nagyon nem fekszik nekem. Hideg van,esik az eső,sose süt a nap de a legrosszabb hogy itt szinte az összes ember nagyon felszínes és anyagias. Igazán mély kapcsolatokat nem alakítanak ki egymással sem,nem hogy velem. Ennek megfelelően nem nagyon találom a helyem, hiányoznak a régi barátságok és abban a tudatban hogy itt 4 évet kéne végigszenvednem egy valamirevaló barát nélkül nagyon fáj. Ha sikerülne is akkor utána úgyis hazamennék akkor meg minek az itteni diploma. Szerencsés vagyok mert a szüleim megtehetik hogy itt kint támogatnak,de minek költsenek rám több mint 2x annyit ha utána úgyis haza akarok menni oda megy egy ELTE vagy Corvinusos diploma is bőven elég. Nem tudom hogy maradjak vagy menjek. A szívem menne haza,de a fejem azt mondja hogy nem kéne ilyen könnyen feladni. Dehát ha mások is azt mondják hogy itt ilyen felszínesek az emberek akkor nem velem van a baj...


Ti mit tennétek:


Holland átlagos egyetem angolul vs. hazamenni egy fél évet kihagyni és utána Corvinus vagy ELTE alkalmazott közgazdaságtan(vagy valamilyen gazdasági képzés,ha van tapasztalatotok akár erről is írhattok) ???



2015. nov. 18. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek.Én is Hollandiában élek és megerősíthetem, hogy az itt élő emberek viselkedését valóban jellemzi egy gusztustalan, őszintétlen felszínesség amire véleményem szerint már egészen fiatal életkorban kondicionálva vannak.Habár itt- ellentétben Magyarországgal- szinte mindig mosolyognak rám, az évek során megtanultam érezni a mosoly mögötti valódi szándékot.Hányingerkeltő.


Én mégis azt mondom, hogy mindenképp tarts ki.Gondolj bele.Ha végzel, még mindig csak 25 éves leszel és ha hazajössz, hatalmas előnyben leszel, pláne ha egy holland cégnek szeretnél dolgozni.Én idősebb vagyok tőled és egy csomó lehetőséget elpuskáztam már kinn, de ami fantasztikus ebben az országban az az, hogy még így, közel a 30-hoz is temérdek lehetőségem van arra, hogy korrigáljak.Otthon sokkal korlátozottabbak a lehetőségeim.Nekem is hazahúz a szívem, de azzal is tisztában vagyok, hogy még semmi sincs a kezemben, amit hazavihetnék.Ne ringasd magad ilyen hülyeségekbe.Húzd ki ezt a 4 évet és utána hazajössz.Hidd el, hogy sokkal gyorsabban fogsz álláshoz jutni egy holland végzettséggel, pláne ha gazdasági területen szerzel diplomát.


Tudom, hogy nem sok konkrétumot írtam, de én MÉG nem mennék haza.

2015. nov. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,de minden percel amit itt töltök a magyar kapcsolataim romlanak pedig azért az egyetemnek ez is lenne a dolga. Ki tudok bírni 4 évet persze,de minek ha úgyis hazamennék Magyarországra dolgozni ahol azért gondolom egy magyar top egyetemről kikerülőknek is ugyanúgy van lehetőségük mint nekem,semmivel nem leszek előrébb.Amúgy te hol laksz Hollandiába? Én Arnhemi vagyok.


További válaszoknak is örülnék!

2015. nov. 18. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudni, hogy mi volt az ok -konkrétan- ,ami miatt ott kezdted el.


De ha már így gondolod, akkor kár lenne minden egyes napodat azzal tölteni, hogy majd, esetleg -mert nem biztos semmi- 4-5-10 év múlva a mostani szenvedésed jutalmat nyer.


Ahhoz is bátorság kell, hogy időben abbahagyjon valamit az ember. Nem hiszem, hogy feladás lenne, hiszen máshol folytatni akarod, nem?


Mit szólnak a szüleid hozzá? Lehet, hogy az egyikőjük holland, és azért szeretné, hogy ott tanulj? De biztos megértené, ha őszintén beszélnél velük.

2015. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!