Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amcsi Fordham University...

Az amcsi Fordham University ugye egyetem/főiskola és nem gimi. Igaz?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, hisz az "University" egyetemet jelent(?). :/ De össze zavarodtam, kicsit. Pár oldalon azt olvastam, hogy az említett helyen érettségiztek bizonyos személyek, lehet hogy fordítási hiba, de ráadásul érettségiző korú személyekről volt szó (bár lehet, hogy zsenik és olyankor diplomáztak amikor mások még csak érettségiznek)...


Tehát, hogy is van ez? Előre is köszi! :)



2015. dec. 31. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván egyetem, ami kiderült volna a weboldalából is.


[link]

2015. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A University egyetem, igen.


Szerintem az lehet a zavar oka, hogy a "graduate" igét sokszor rosszul veszik át a cikkek, könyvek fordítói. Angolban jelentheti az érettségit és a diplomázást is, attól függően, hogy milyen intézményről van szó. Ez egyértelműen fordítási hiba.

2015. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mentek a pontok :)
2015. dec. 31. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!