Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi orvosi egyetem felvételi...

Bécsi orvosi egyetem felvételi követelmények?

Figyelt kérdés
Most 11-es vagyok, és szeretnék jelentkezni a bécsi orvosi egyetemre is. Még 2 éve szereztem Goethe C1 német nyelvvizsgát, szerintetek azt elfogadják? ( valahol olvastam, hogy az nem jó ) Az igaz, hogy a jegyeket nem is nézik, csak az érettségi eredményeit ? Ha érettségizem, akkor valamiből kötelező emelt szinten? (Bioszból nyilván fogok, de vajon kémiából is kell ? )

2016. jan. 3. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, nem a jegyeket nézik, mert vizsgázni kell kémiából és biológiából írásban németül.Attól függetlenül, hogy neked milyen nyelvvizsgád és érettségijeid vannak :) Nem a semmiért jár annyi osztrák és német magyar orvosi egyetemekre.
2016. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb 6 órás felvételi van, ahol a biosz, kémia, fizika, matek tudást ill. A kognitív képességeket mérik. A jegyek egyáltalán nem számítanak, mivel elég nehéz bekerülni (1500 helyre 10-12 ezer jelentkező van Ausztria szerte)
2016. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És tudtok esetleg valamilyen oldalt, ahol erre a tesztre lehet gyakorolni?
2016. jan. 5. 16:37
 4/5 anonim válasza:
Szia!Én tavaly felvételiztem,sajnos nem sikerült,de a tudnivalókkal tisztában vagyok. :D A Goethe nyelvvizsgát elfogadják.Ezen kívül kell egy vizsga biológiából,amit az egyetem szervez.Ennek az eredménye nem számít,csak hogy meglegyen.Aztán nyár elején van a felvételi,ami két részből áll: az első biosz,kémia,fizika felelet választós,a második kognitív képességeket mér.Plusz van benne szövegértés is.A biosz vizsgához megtalálod a követelményt az egyetem honlapján,asszem Zusatzprüfung a neve ott mindent megtalálsz.A Linder Biologie-ból kell készülni,ha rákeresel Magyarországon is meg tudod rendelni.A felvételi követelmények szintén fent vannak az egyetem honlapján(Stichwortliste).A kognitív és a szövegértéshez a med gurus ra googlizz rá,Kognitive Fahigkeiten,találsz könyveket,szintén Magyarországrol rendelhető.Van továbbá egy digitális campus ahová ha regisztrálsz,a felelet választós tesztet ingyen ki lehet próbálni,ha jól emlékszem a Stichwortliste is itt van fent.Egyébként jó durva a felvételi :D Ja és van egy Sociale Entscheidung nevű rész is a felvételin arra Max neten tudsz gyakorolni,bár lehet tavaly óta ahhoz is csináltak könyvet.Remélem nem lett nagyon összefüggés mentes az irományom :D Én se tudok fogalmazni :D Ha valamiben még tudok esetleg segíteni,írj bátran!Sok sikert!Remélem sikerül :)
2016. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Szóbeli rész abszolút nincs a felvételi eljárásban?
2016. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!