Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szakmai gyakorlatért külföldön...

Szakmai gyakorlatért külföldön mindenhol nekem kell fizetnem? Megéri?

Figyelt kérdés

Felsőfokú szakképzésre járok,tehát nem diplomás leszek,de nekünk is van fél éves szakmai gyakorlat.

Szeretném ezt a gyakorlatot külföldön végezni,mert úgy érzem lendít az önéletrajzomon,ha már nem diplomát kapok. Egyébként levelezőn végzem,nem tudom ez mennyire hátráltatja az esélyeim.

A baj az,hogy mellette ugye dolgozom,és párhuzamosan tudnám a munka mellett a gyakorlatomat csinálni itthon,így nem veszteném el az állásom,viszont,ha kimegyek külföldre 4 hétre,akkor nem hiszem,hogy kapok fizetettlent erre az időszakra,így akkor elveszteném az állásom.

(Egyelőre csak 4-6 heteseket találtam+ 4 hét alapozó angollal,az én gyakorlati időm pedig 4 hónap,tehát itthon folytatnom kéne)

Megéri az amúgy is rossz,alig fizető munkámat feladni egy 4hetes gyakorlatért,ahol nem is biztos,hogy beledobnak a mélyvízbe?Vagy azért van rá esély,hogy nem kv-t főzni megyek ki?

Egyáltalán segíti az elhelyezkedési lehetőségeimet vagy kitörölhetem a fenekemet vele,mert mindenhol 2-3 éves releváns tapasztalatot + diplomát várnak?

Egyébként Hr-esnek tanulok,de szeretném a gazdasági vonalat folytatni gazdálkodás és menedzsment szakon és diplomát szerezni.

Illetve ezért mindenhol nekem kell fizetnem vagy van valami esély költségcsökkentésre,mert kb 600 ezer forintra jönne ki és valahogy nem tartom reálisnak,hogy én fizessek azért,hogy dolgozhassak,mert ha nem fizetnek úgy oké,de hogy én,az már nekem fura.Vagy ez csak ilyen lehúzó ügynökség és célszerű magánszemélyként keresgélni?

Egyáltalán az egyetem beleszólhat abba,hogy hol végzem a gyakorlatot?

Köszönöm!


2016. jan. 10. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

600 ezer forint 4 hétre nagyon sok. Én ennyiért biztos nem mennék. Egyébként van régen volt a campus hungary-nak pályázható ösztöndíja ilyen célra. Ekkora összeg valószínű abból sem jön ki, de egy része igen, ha elnyered.

Szintén körül kell nézni az erasmus honlapján, de biztosan van több hely is, ahol lehet pályázni.


Egyébként én nulla munkaviszonnyal és előélettel ültem pályakezdőként egy középvezetői székbe, ami igen nagy falat volt és hatalmas szerencse kellett hozzá, de én vagyok az élő bizonyítéka annak, hogy a 2-3 év gyakorlat sem feltétlenül szükséges, ha az embernek van egy kis szerencséje.


A külföldi gyakorlat mutatós, de nem biztos hogy bevállalnám, ha anyagilag nehézséget okoz.

2016. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért még várok válaszokat ,hátha valaki volt már hasonló szituban! Ment a zöld kéz!
2016. jan. 10. 11:45
 3/3 anonim válasza:
Szia, egy barátnőm a NoVa Experience segítségével ment ki Olaszba a szakmai gyakorlatát ott tölteni, és nagyon imádta, nyáron újra megy vissza:) Ők egyébként elég sok országba szerveznek gyakorlatokat, és nem csak 4-6 heteseket, és egyáltalán nem százezrekért.. Szerintem egy próbát megérnek, írj nekik, itt a címük a könnyedség kedvéért: www.novaexperience.hu
2016. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!