Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában vagy az Egyesült...

Angliában vagy az Egyesült Államokban tanulók! Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok érdekelnek elsősorban, ugyanis szeretnék Angliába vagy Amerikába egyetemre menni.

Még konkrétan nem választottam egyetemet, csak szakokat nézegettem: Criminology and Criminal Psychichology, Criminal Investigation and Criminal Pschology, Psychology (Criminal Behaviour).

Valaki le tudná írni, hogy ő hogy ment ki, milyen neki ott, hitelt és ösztöndíjat kap-e...? Esetleg írhatnék valakinek?

Köszönöm előre is(:

17/L


Ui.: Mielőtt valaki azt írja, hogy úgy nem fogok kijutni, ha itt kérdezgetek: Már utánaolvastam a dolgoknak a egyetemek oldalán és a UCAS-on, de engem most elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek, mint ahogy már mondtam.



2016. jan. 16. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Én kint vagyok Londonban, ha gondolod írj nyugodtan, szívesen válaszolok :)

Hitelt kaptam, és ösztöndíjat is, de emellett dolgozni is kell. Az egyetem könnyű...legalábbis nekem, az angoloknak nem annyira. Kevés az óránk, nekem heti nyolc van, és mindegyik 50 perces.

2016. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pörölycápa ***** válasza:

Szia!

Én Angliában, Lancasterben tanulok. Az angol Student Loan-t vettem fel, ösztöndíjat nem kapok, dolgozok egyetem mellett most már, eleinte a szüleim segítettek anyagilag.

Az egyetem szerintem sem nehéz, Magyarországon tanuló ismerőseimhez képest nekem itt könnyebb dolgom van. Én nagyon szeretek itt tanulni (nem azért mert könnyű, hanem mert jó az oktatás maga).


Ha van kérdésed nekem is írhatsz :)


Anglia meg Amerika azért elég különböző, más az ország kultúrája / légköre, nem tudom hogy neked melyik hely a szimpatikusabb. EU tagként Angliába könnyebb kijutni, bár Amerikába sem lehetetlen. És persze az anyagi kérdések is fontosak, mert valószínű a család anyagi támogatására is szükség lesz, legalábbis eleinte, nem lehet mindent hitelből / ösztöndíjból megoldani.

2016. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerosom tanul Angliaban, elsosorban a nyelvtanulasasert jottek ki, meg szeretnenek vilagszinvonalu diplomat kapni.


Oxford, Cambridge, Imperial College, UCL eleg meno, konnyebben lehet allast kapni veluk, mint a vilagranglistan nem jegyzett egyetemeken szerzett diplomaval.


Minden EU tagallambeli diak jogosult a diakhitelre, akik min 3 eve angliaban elnek azok kaphatnak hitetelt a megelhetesre is. Vissza nem teritendo tamogatast egyre kevesbbet adnak, folyamatosan szunteteik meg. Ugyanez vonatkozik az ingyenes szakokra.

A megelhetes Angliaban eleg draga.


Amerikai felveteli igen nehez, kulonosen angol nyelvbol meg az anyanyelvueknek is. Tobb tantartgybol kell felvetelizni es mindegyikert kulon kell fizetni. Nem tudom, hogy magyarorszagon van e vizsgakozpontjuk. A vizsgat SATS-nek hivjak.

Van lehetoseg vissza nem teritendo tamogatasra, de egyetemenkent es szakonkent eltero.


Az eltero kultura, a sok hulye amerikai film, meg a jo kereseti lehetoseg csabitja oda az embereket. A megelhetes joval olcsobb mint UK, de az utazasi koltseg joval magasabb.

2016. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!