Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Létezik ilyen lehetőség?

Létezik ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Nagyon vonzz az asztalos/ács szakma, tehát minden ami fához köthető. Az érdekelne, hogy létezik-e olyan rendszer valahol, akár külföld/akár belföld területén, ahova én elmegyek melózni inasként, bért nem kapok, de megtanulom a szakmát, megcsinálom amit kérnek s mellette kapok valami kis szállást/ételt? Valami lehetőség után lehetne nézni? Egyelőre nem járok egyetemre, de hamarosan újból folytatni fogom, ha minden igaz.
2016. jan. 20. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetem? Ezt szakmunkásképzésben vagy OKJ-ben tanítják. Itt egy lista: [link]


Hány éves vagy? Ha fiatalkorú, kérj koleszt.

Ha külföldre szeretnél menni, javasolnám, hogy előbb tanuld meg jól a szakmát magyarul, és közben kezdj el nyelvet tanulni (németet :) ).

Nagyon keresett szakma kint.

2016. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ezt egyetemen tanítanak asztalosi ismereteket? Ennyire nem vagyok primitív. Azt írtam, hogy egyelőre NEM járok egyetemre, de fogok majd, ha minden igaz - és ez időben kihatással lehetne erre a vágyamra.

Az OKJ-s képzést ismerem, de 3 év lenne, annyi időt most nem tudnék eltölteni, ezért mennék 24/7 valaki mester keze alá, és akkor papír nélkül, de mégis rendelkeznék valami tudással/tapasztalattal.

2016. jan. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!