Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kérhetnék pár információt a...

Kérhetnék pár információt a Babes-Bolyai Tudományegyetem Pszichológia (magyar nyelven) szakáról távoktatással?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy magyar állampolgárként lehetséges-e államilag támogatott helyre bekerülnöm?


Ez a távoktatás olyan mint a levelező itthon?


Mennyire megoldható és kényelmes ennek elvégzése Magyarországról?


Esetleg van valakinek egyéb tapasztalata ezzel kapcsolatban? :)


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


Martin



2016. jan. 23. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

igen lehetséges magyar állampolgárként államilag finanszírozott képzésben részesülni, de a legjobb tudásom szerint csak nappalin. A távoktatás csak költségtérítéses formában van és hasonló az itthoni levelezőhöz, a BBTE-n havi rendszerességgel, egy kontakthétvégén kell részt venni.

Nekem bevált, én szeretem, nem megterhelő leutazni, de számolni kell az anyagi vonzatával is. Munka mellett nem egyszerű, de nem teljesíthetetlen. Színvonalas az oktatás, a legtöbb előadó felkészült és érdekes órákat tartanak. Az anyagot mindig megkapjuk félév elején, e-mailben tartjuk a kapcsolatot a tanárokkal, titkársággal. Sokat kell olvasni, és szükséges az angoltudás is ahhoz, hogy jó eredményeket érj el, csak magyar könyvészetből nem lehet felkészülni.

2016. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tud valaki informálni esetleg?


Milyen érettségi átlag szükséges a Babes-Bólyai Tudományegyetem pszichológia szakára történő sikeres felvételihez?


Az érettségim átlaga sajnos csak 2,6 lett. Bár van egy alapszakos diplomám, tudtommal az nem számít. Maximális pontszámú írásbeli felvételi esetén kb. milyen átlag szükséges?


Köszönöm előre is!

2016. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bejutni nem nehéz. Bent maradni már annál inkább. Ha jó képzésben akarsz részesülni, inkább itthon menj egyetemre. A pszicho táv gyenge. Eléd vágnak halom anyagot aztán oldd meg... én megbántam odamentem.
2019. júl. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!