Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre szeretnék egyetemre...

Külföldre szeretnék egyetemre járni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Tudok angolul, németül és franciául. Középiskolai tanár szeretnék lenni, de a magyar oktatás egy vicc, és ebben én nem akarok részt venni. A kérdéseim: Hogy tudom megtalálni a megfelelő egyetemet külföldön? Kaphatok-e állami támogatást, vagy csak önköltséges formában járhatok kinti egyetemekre? Milyen plusz dolgokat kell elintézni a felvételihez?

Aki esetleg más európai egyetemeken hallgató (nem Magyarországon), azoknak a véleményére vagyok a leginkább kíváncsi. Elsősorban francia és német egyetemek érdekelnek.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2016. jan. 25. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hali, en a WÜRZburg-i egyetemen tanulok. Az elso kerdesed alatt nem igazan tudom, mit ertesz. Mit jelent neked az, hogy a megfelelo egyetem? Nemetorszag tartomanyokbol all, el kell dontened, hogy melyikben szeretnel elni es melyik varosban, aztan csekkolod a helyi egyetem/foiskola kepzesi ajanlatait. Mivel tanar szeretnel lenni, igy neked a Lehramt-ot kell nezni a kepzesek kozul. Ha magyar erettsegid van es nem nemet az anyanyelved, akkor felsofoku C1-es nyelvvizsgat fognak toled kerni, ez TestDaf vagy DSH. Ilyen nyelvvizsga nelkul nem fognak felvenni.Az egyeb hataridokrol, kitoltendo dokumentumokrol, kervenyek leadasarol az egyetem honlapjan talalsz informaciot, illetve az International Office-t kell kerdezned. Elerhetoseguk szinten a honlapon talalhato. Azt tudd, hogy a magyar erettsegidrol nemet nyelvu, HITELESITETT forditast fognak kerni, es esetleg minden mas dokumentumrol HITELESITETT masolatot.
2016. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja es a tandijra olyan 130 euroig szamolj per szemeszter. A kisvarosok foiskolain ez lehet egeszen alacsony, 40 euro per szemeszter is. A wurzburgi egyetemen en jelenleg 104 eurót fizetek.
2016. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mindenképp fizetős szakra vesznek csak fel? Ott nincs olyan, hogy "államilag támogatott" szak? Gondolom, ha van ilyen, akkor az rám is érvényes, mert EU-s tagállamból jöttem... Vagy nem így van?
2016. jan. 27. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem tudok 'államilag támogatott' helyrôl...mindenhol van Semester Ticket/Beitrag, amit fizetni kell. Azt hiszem, ha fogyatékos valaki vagy nehéz családi körülményekre lehet kérvènyt kitölteni és kérni, hogy mentesítsenek.
2016. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!