Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadában lehet így nyelvet...

Kanadában lehet így nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Angolt szeretnék tanulni.

Már felnőtt fejjel.Keresem a lehetőség,hogy minél kevesebb pénzből tudjam megoldani.


Még nem találtam olyan helyet ahol mondjuk a tandíj egy résztét munkával lehetne törleszteni.

Mondjuk pl segítenek valahol oktatás ideje alatt vagy egy részében és abból törlesztek vagy a munka akár része is lehet az egésznek. Akár feltétele is.


De ettől függetlenül hol érdemes tájékozódni,kiket érdemes választani,melyik iskola,iroda ajánlott?

Van valakinek tapasztalata?



2016. febr. 19. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem éltem az említett országban, de azt tudom hogy hasonlóan Kanadához, új zélandra vagy ausztráliába is nehéz kikerülni. Ún pontozásos rendszer van, tehát beszélned kell a nyelvet amiről nyelvizsgádnak kell lennie, és nem egy könnyen megszerezhető nyelvizsgát kérnek teljesíteni, de te nyelvet szeretnél tanulni. A tanulás álltalában úgy megy, vagyis ausztráliáról tudom, hogy ismerettésgi körümből egy pár ment ki, a hölgy tanult még a párja dolgozot alja munkát, benzinkúton stb... persze mikor megcsinálta a nő az iskolát jobb életük lett, megtanultá ka nyelvet stb..

Olyat nem is fogsz találni aki beválalja hogy a tandíjat a munkáddal fogod törleszteni, miközben te eltűnhetsz a világ másik végére például haza jösz és soha nem látja a pénzét. Hogy akarsz kanadába iskolába járni, ha nem megy az angol nagyon jól ? Én ilyen hozzá állással max angliának vágnék neki, ott valami munkát keresni, aztán 2-3 év alatt erős angol tudást lehet szerezni. Plusz angliába nem kell vizum, meg csomó egyéb más papir !

2016. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Magyarországon élsz-e, de ha


"Keresem a lehetőség,hogy minél kevesebb pénzből tudjam megoldani.",


akkor nem pont Kanada a megfelelő számodra, ugyanis csak a repjegy oda-vissza 200 ezer ft.


De hogy segítsek is: nagyon jól meg lehet tanulni angolul online is - rengeteg online tanfolyam van, online oldalak és ráadásul ez tényleg olcsó megoldás :-).

Később, ha már elértél egy szintet, akkor pedig valóban Angliában teheted próbára a tudásodat.

2016. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia, hát Kanadát én sem ajánlom így első körben, mert 1: elég költésges oda kijutni, illetve kint élni, 2: elég körülményes is a kijutás, vízumhoz kötött és stb. és a munkavégzést rengeteg feltételhez szabják.

Én elöször mindenképpen Európán belül gondolkodnék, egy pár hetes intenzív angol nyelvtanfolyamon, de mindenképpen valahol külföldön, például Málta vagy Anglia, vagy van elég sok ország, ahol van rá mód, és nem is túl drágán. És ha már az anyanyelvi országban vagy, sokkal jobban fog rád ragadni az angol nyelv, mert rá leszel kényszerítve a használatára minden nap, tehát a "befektetésed" hamar meg fog térülni. A nyelvtanulás mellett pedig vállalhatsz mindenféle munkát, ami fedezheti a nyelvtanfolyamodat, akár vendéglátásban, au pairként, stb. ahol egész nap gyakorolhatod a nyelvet, a lehetőségek tárháza végtelen:)

Én tudok neked ajánlani egy irodát is, a barátnőm rajtuk keresztül ment ki Olaszországba nyelvet tanulni a nyáron, a nevük NoVa Experience, ők ezzel foglalkoznak, külföldi nyelvtanfolyamokat illetve külföldi szakmai gyakorlatokat szerveznek. Írj nekik, ők biztos fognak tudni segíteni. www.novaexperience.hu a weblapjuk

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert a nyelvtanuláshoz, soha nem késő elkezdeni!:)

2016. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A nyelviskolákat nem javaslom. Főleg felnőtt fejjel, nyögve nyelős, unalmas, pénzkidobás. (a semminél azért jobb) Van egy weboldal, helpexchange a neve [link] Be kell fizetni 20 eurot és kiválasztod az országot ahova menni szeretnél. Kanadába költséges és ha a határon kiszúrnak,akár vissza is küldhetnek.Usa ugyanaz. Marad a jó öreg UK vagy Málta. A helpexchange-el megtanulod ingyen a nyelvet egy év alatt. Sok szerencsét.
2016. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es, nem akarok eleve elutasító lenni, meg nyitott vagyok mindenre, de:

- ha valaki nem beszél angolul (mint én), akkor hogy olvassa el az oldalt? (jó, tudom, google fordító)

- ha be kell fizetni 20 Eurot, akkor máris nem ingyen tanulta meg a nyelvet (jó, persze nem 10 és 100 ezrekért

Pl. a Duolingo.com-on tényleg ingyen tanulhat.


Azért érdekelne ez a dolog, csak a fentiek merültek fel bennem.

Leírnád, hogy ez mi, hogy kiválaszt egy országot, ahova menni szeretne? Sajnos úgy látom, nyelvet váltani sem lehet - pedig spanyolul talán meg is érteném :-)

2016. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nyugi, tudom hogy milyen vacak a fordító! :) Egy pici nyelvtudás mindenképp kell hozzá. Mondjuk valaki segíthet is lefordítani. Annyi az egész, hogy családok, emberek keresnek segítő önkénteseket, akik mindenféle általában ház körüli munkát végeznek, de pénzt nem kapnak érte hanem szállást és ellátást. De annyira sok van, és mindegyik más. Van ahol falakat kell bontani, van ahol kertészkedni, van ahol gyerekre, állatra vigyázni. Van ami hostel és recepción kell segíteni vagy takarítani. Mindegyik leírja mit vár el, hány óra munkátért mit ad, és milyen a szállás. Sztem így meg lehet tanulni angolul mondjuk, de nulla nyelvtudással nem fog sikerülni, kell egy pici alap. Spanyolba is lehet menni! :) Üdv.
2016. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi a részletes választ, hálás vagyok :-)

Igen, azt láttam, hogy van spanyol lehetőség is, de az is angolul :D és :(

2016. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!